Okunma

Windows 7, Almanya’ya 887 bin dolara mal oluyor


22 Ocak 2020 Çarşamba 18:45
Windows 7, Almanya’ya 887 bin dolara mal oluyor

Microsoft, yakın zamanda yaptığı birçok duyurunun ardından Windows 7 desteğini sonlandırdı. Ancak hala Windows 10’a geçiş yapmayan milyonlarca bilgisayar var. Almanya hükümeti de bu geçişi sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremedi ve bu durumdan dolayı büyük bir zarara uğrayabilir.

Windows 10’a geçiş yapmayan Almanya problem yaşıyor

Windows 7 desteğinin sonlandırılmasının akabindeki süreçte özellikle büyük yapıların dikkatli olması gerektiği vurgulanmıştı. Windows 10’a geçiş yapmayan Almanya da bu uyarılara rağmen süreci sağlıklı yürütememesinden dolayı 887 bin dolarlık bir fatura ile karşı karşıya kalabilir.

Alman Federal Bakanlığı’nda hala en az 33 bin bilgisayar Windows 7 işletim sistemiyle çalışıyor. Almanya, bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltmek için harekete geçtiğini fakat tüm bilgisayarların zamanında bu geçişi yapamadığını açıkladı.

Alman hükümeti, zamanında Windows 10’a geçiş yapamadığından dolayı Genişletilmiş Güvenlik Güncellemeleri için ödeme yapabilir.

Çoğu büyük işletmede de kullanılan Windows 7 Enterprise için genişletilmiş güncellemeler, bilgisayar başına 25 dolar civarında bir maliyete sahip. Bu maliyet önümüzdeki yıl 50 dolara yükselecek ve ilerleyen zamanlarda da artışını sürdürecek.

Windows 7 Pro kullanıcıları için ise bu durum biraz daha maliyetli oluyor. Genişletilmiş güncellemelerin, Windows 7 Pro sahipleri için maliyeti 50 dolar olarak belirlendi.

Microsoft Genişletilmiş Güvenlik Güncellemeleri için indirime gidebilir

Almanya ve bazı büyük firmaların, Windows 10’a geçiş sürecinde yaşadığı sorunlar için indirim müzakereleri yapılabilir.

Yaşadığı sorunu vurgulayan Almanya hükümeti ve bu durumdan Almanya gibi şikayetçi olan birçok özel firmanın olması, Microsoft’un bu konuda ılımlı davranabileceğini işaret ediyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Windows 7, Almanya’ya 887 bin dolara mal oluyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Demekki her önüne dayatılan yeni icatlara fazla itibar göstermiyor almanlar hani şu her reklamda gördüğü on yıllık markaları baştacı yapan ülkeler gibi değil yani…eminim sony de tutuyodur almanyada..

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  GNU/Linux’a geçin..

 3. Anonim dedi ki:

  linux için daha ne duruyor almanlar istese 1 ayda windowstan daha iyi bir linux geliştirirler özgür yazılım herkes için var…

 4. Anonim dedi ki:

  almanyaya key satma fikri çık aklımdan

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Windows 7 den daha iyi Windows8 aslında Windows 7 yavaş Windows 8daha hızlı

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  887 bin dolar almanya için büyük bir para değil. Almanlar iş konusunda disiplinli tiplerdir. Geciş yapmamalarının başka bir sebebimi var acaba

" Windows 7, Almanya’ya 887 bin dolara mal oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7, Almanya’ya 887 bin dolara mal oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7, Almanya’ya 887 bin dolara mal oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "