Okunma

Windows 7 HyperThreading Destekliyor


17 Mayıs 2009 Pazar 09:58
Windows 7 HyperThreading Destekliyor

Windows 7 bomba gibi geliyor. Bu yeni işletim sistemi birçok yeniliği beraberinde sunuyor. Birçok düzeltme bu işletim sisteminde yapılmış. Bu da bu işletim sistemini uzun süre konuşacağımız anlamına geliyor.

Intel, Core i7 işlemcileri ile performans dengelerinin altına üstüne getirdi. Dört adet çekirdek ve HT teknolojisi sayesinde sekiz adet işlem birimi aynı anda çalıştırabiliyor. Bu da bu işlemciye önemli bir güç katıyor. Core i7’nin kardeşi olan ve bir sonraki işlemci serisi olan Lynnfield’de bu teknolojiyi destekliyor. Bu işlemci Yorkfield (Q9000) işlemcisinin yerine geçecek olması bu işlemcinin büyük bir kitleye hitap edecek anlamına geliyor. Dolaysıyla sekiz adet işlem birimini tam desteklenecek yazılımlara ihtiyaç var.

Windows 7 işte bu desteği sağlayacak bir işletim sistemi. Öyle ki aldığımız haberlere göre Windows 7 dört adet sanal çekirdeği tam olarak çalıştırabilecek.

 

Windows 7. HyperThreading teknolojisini tam olarak destekleyecek.

 
Tabi bu destek şu anki Windows 7 sürümleri için geçerli değil. Bu destek Windows 7’nin final sürümünde yer alacak. Fakat bu oldukça önemli bir gelişme. Çünkü Windows 7 bu alanda başarılı olursa Netbook kullanıcıları da bu özellikten faydalanabilecekler.

:: HyperThreading teknolojisine sahip misiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 7 HyperThreading Destekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7 HyperThreading Destekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7 HyperThreading Destekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "