Okunma

Windows 7 Oyunlara Güveniyor


29 Temmuz 2009 Çarşamba 16:00
Windows 7 Oyunlara Güveniyor

Windows 7′nin piyasaya çıkış tarihine her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Herkes bu yeni işletim sistemini merakla beklerken, Microsoft da Vista’da başına gelen sorunların bir daha yaşanmaması için elinden geleni yapıyor.

Microsoft yetkililerinin Windows 7 için en çok güvendikleri konulardan biri oyunlar. DirectX 11′in çıkacak olması ve gerçek oyuncuların PC’lerden vazgeçmemesi Windows 7’yi rakiplerine göre stratejik açıdan avantajlı kılıyor. Uzun yıllardan beridir oyuncuların bir numaralı tercihi olan Windows işletim sistemleri bu özellikleriyle öncelikle Apple OS X’e karşı büyük bir avantaja sahip.

Windows 7’nin Ekim ayında çıkmasıyla beraber en çok merakla beklenen şeylerden biri DirectX 11. Yeni nesil PC oyunlarının altyapısını oluşturacak olan DirectX 11, bir bakıma Windows 7’nin göstereceği başarıyı da büyük oranda etkileyecek.

Başarının anahtarı: Oyunlar

Microsoft’tan Leila Martine yaptığı açıklamada “DirectX 11 ile gerçekten çok fantastik işler yapılabiliyor. Geçtiğimiz gün NVIDIA’nın teknoloji demolarını görünce buna kanaat getirdim.” şeklinde konuşurken Windows ile oyunlar arasındaki yakın ilişki için ise ” Oyun konsolları bundan beş yıl öncesine kıyasla çok daha önemli bir yere sahipler fakat PC’ler oyuncular için her zaman önemini koruyacaktır. İnsanlar, her türden oyunu rahatlıkla oynayabildikleri için PC platformunu her zaman tercih edeceklerdir. Bizler de Windows ile oyunlara olan desteğimizi hiçbir zaman kesmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Martine’nin belirttiği gibi, PC oyunculuğunun önemini kaybetmesi gibi bir şeyin söz konusu olacağını düşünmüyoruz. World of Warcraft gibi milyonlarca kişinin oynadığı MMO oyunlar PC oyunculuğunu yeni bir boyuta taşırken, Valve gibi firmalar da PC platformuna güvenmeye devam ediyorlar.

Bunun farkında olan Microsoft da Windows 7’nin başarılı olabilmesinin yolunun oyuncuların kalbini kazanmaktan geçtiğini çok iyi biliyor. DirectX 11′e bu kadar önem verilmesinin temelinde yatan sebep de bu. Bakalım gerçekten de Microsoft, Windows 7 ile PC oyuncularının gönlünü fethedebilecek mi?

:: Windows 7 sizce oyuncuların beğenisini kazanabilecek mi?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows 7 Oyunlara Güveniyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kesinlikle çok doğru söylemişsin ya, gerçek oyuncular asla PC’den vazgeçemez.

" Windows 7 Oyunlara Güveniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7 Oyunlara Güveniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7 Oyunlara Güveniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "