Okunma

Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin!


13 Temmuz 2009 Pazartesi 05:45
Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin!

Microsoft’un daha önce belirttiği fabrika tarihi gelince, torrent ve diğer paylaşım ağları da Windows 7’nin seri üretime gönderilen RTM(released to manufacturing) sürümü olduğu iddiasını taşıyan bir sürü ISO dosyasıyla doldu. Şimdi değilse bile, birkaç gün içerisinde gerçek Windows 7 RTM sürümleri internetin her köşesinde bulunabilir olacak.

Ancak siz, mevcut Windows 7 RC kurulumunuzun yasallığından ödün vermek istemiyorsanız, ekim ayında mağazaya gelene kadar Windows 7’nin bundan sonra çıkacak torrent sürümlerine dokunmamanızda fayda var.

Zira torrent’ten indireceğiniz Windows 7 sürümlerinin artık RC veya beta sürümdeki ürün anahtarlarını kabul etmemesi ve indirdiğiniz kocaman ISO dosyasının elinizde patlaması hiç de hoşunuza gitmeyecektir.

Aktivasyon Yalan Oluyor!

Torrent ağlarındaki yorumlardan da anlaşılacağı üzere, Windows 7 RTM 7264 ve sonrasında gelecek olan sürümler, nihai yazılım oldukları için çıkış adayı ile birlikte verilen ürün anahtarlarını kabul etmiyor.

Elbette her şeyin olduğu gibi bunun da ilacı, aynı ortamlarda(torrent’te) mevcut. Ama bu sefer aylardır sahibi olduğunuz “orijinal ürün kullanma” güveni ve konforu ortadan kayboluyor.

Kısacası, seçim sizin: Güvensiz bir ortamdan indirilen, türlü numaralarla aktif hale getirilen ve resmi olarak desteklenmeyen bir işletim sistemi mi, yoksa kıyısında köşesinde “çıkış adayı” yazan ve bir iki ay içerisinde lisanslı güncellemesine kavuşabileceğiniz bir yazılım mı?

:: Windows 7’yi torrent’ten indirmeyi düşünüyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bilgisayarım 4gb ram 4 gb ekran kartı ve intel core i7 ‘ ye sahip şu anda ki tüm işlemcileri (mac – windows – solaris vs. vs.) kaldırabilecek durumda ve olağan dışı bir şekilde win bilgisayarıma mac kurarken her ikisinide yükledi pc açılırken soruyo mac mı win 7 mi diye… Şimdi gönül ister ki ikiside orjinal olsun ancak arkadaşında dedeği gibi mac pro kullanıyorum ve windows 7 ide sadece oyun için kullanıyorum 400 tl win e şu kadar tl mac a vercek zenginliktede değilm.. win çakma ama mac orjinal…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    windows 7 windowsu yedi valla 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

    “türlü numaralarla aktif hale getirilen ve resmi olarak desteklenmeyen bir işletim sistemi” bunu seçiyorum çünkü macpro ya verdiğim onca paradan sonra sadece oyun oyanamak için kullandığım windowsada bilmem kaç tl vermek istemiyorum…

" Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "