Okunma

Windows 7 Starter’a özgürlük


01 Haziran 2009 Pazartesi 12:01
Windows 7 Starter’a özgürlük

Windows 7 üzerindeki esrar perdesi Release Candidate sürümü ile büyük ölçüde kalkmış olsa da bu yeni işletim sistemi hakkında hala bazı soru işaretleri var. Windows 7’nin en temel sürümü olan Starter’da daha önce aynı anda sadece üç adet uygulama çalıştırılabileceği açıklanmış ve bu durum çok tepki toplamıştı.

Düşük konfigürasyonlu dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan Starter sürümünde bulunacağı belirtilen bu sinir bozucu özellik hakkında artık endişelenmemize gerek kalmadı. Windows Team Blog’da yayınlanan duyuruda “üç uygulama sınırının” kaldırıldığı belirtildi.

Microsoft’un bu özelliği kaldıracağı yönündeki söylentiler bir süredir dolaşıyordu fakat firma tarafından kesin bir açıklama yapılmamıştı. Windows Team Blog’daki açıklamayı yayınlayan Brandon LeBlanc “Yaptığımız bu değişikliklerin Windows 7 Starter sürümünü daha çekici hale getirdiğini düşünüyoruz. İnternet’e girmek, e-posta göndermek ve yazı yazmak gibi günlük işlerde kullanılacak netbook’lar için Windows 7 Starter çok iyi bir tercih olacak.” şeklinde konuştu.

:: Windows 7 Starter’daki sınırlamanın kalkması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows 7 Starter’a özgürlük”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    lol ya bu kadr da olmazqi

" Windows 7 Starter’a özgürlük konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7 Starter’a özgürlük ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7 Starter’a özgürlük ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "