Okunma

Windows 7’nin Anahtarını Kim Kaptırdı?


30 Temmuz 2009 Perşembe 07:00
Windows 7’nin Anahtarını Kim Kaptırdı?

Windows 7’nin RTM sürümünün torrent ağlarına düştüğünü, ancak orijinal ürün anahtarı gerektirmesi ve RC sürümdeki anahtarların işe yaramaması nedeniyle pek işe yaramayacağını daha önce belirtmiştik. Süreç içerisinde ise beklenen oldu ve büyük OEM dağıtıcılardan birinden araklanan toplu ön aktivasyon anahtarı, Windows 7 RTM sürümü aktif hale getirmeyi sağlayan crack‘in temelini oluşturdu.

Her Sistemi Açıyor

Windows 7 Ultimate’in 32 bit ve 64 bit sürümlerini aktive eden ve paylaşım ağlarında Lost’un yeni bölümleri kadar ilgi gören Windows 7 crack’leri, Genuine Advantage testinden de şimdilik geçiyor.

Vista‘da da benzer bir durum yaşanmış ve ürün anahtarını kaptıran OEM satıcı Dell olmuştu. Crack’in yapılmasına zemin hazırlayan Windows 7’nin toplu ürün anahtarının(belki de buna işletim sistemi maymuncuğu demeliyiz) sahibi ise Lenovo. Bakalım Microsoft bu açığa nihai sürüm ile birlikte bir çözüm getirecek mi.

:: Windows 7 RTM sürümü indirdiniz mi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Windows 7’nin Anahtarını Kim Kaptırdı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  orjinal yazılıma artık insanlar sıcak bakıyor satıcısı olduğum bu ürünleri müşteriler alırken çokta acımıyorlar paralarına. bişi olmaz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  her sürümde olduğu gibi bu da ertelenecek

 3. SDN Okuru dedi ki:

  iyi olmus
  gozu parya doymuyor bu sirketin

Geri bildirim