Okunma

Windows 7’nin En Büyük Derdi


19 Mayıs 2009 Salı 10:41
Windows 7’nin En Büyük Derdi

Vista’dan ağzı yanınca, Windows 7’nin üfleyerek geliştiren Microsoft‘un çabaları ekonomik krizin gölgesinde kalabilir. Zira bir işletim sistemi olarak gayet başarılı özelliklere sahip olan Windows 7, bir yazılım olarak fiyat konusunda halen netlik kazanmadı. Dell yetkilisi Darrel Ward, yeni işletim sisteminin fiyatının Windows 7’ye geçişte önemli bir etken olacağına inanıyor.

Toplu Geçişler Aksayabilir

Şimdilik çıkış adayı sürümü bedava kullanabiliyoruz. Peki bir yıl sonunda ne olacak? Yeni bir sürüm olduğundan, Vista’dan pahalı satılması gayet normal olan Windows 7’nin fiyatı iyi ayarlanamazsa, özellikle okullar ve diğer devlet kurumları, yeni işletim sistemine geçişe acele etmek istemeyebilir. Bakalım Windows 7 tamamlandığında etiket fiyatı ne olacak?


Microsoft, Windows 7’yi bize kaça “kilitler”?

:: Sizce Windows 7’nin fiyatı ne olur?

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Windows 7’nin En Büyük Derdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu şekli ile değmez bence çünkü çok fazla hata veriyor ayrıyeten de explorer hatalarına karşı halen bir çözüm üretmiş değil -1

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer MS, Windows 7’yi 15 USD’ye satarsa, kriz mriz dinlemez, peynir ekmek gibi satar; kimse de kopya ile korsan ile uğraşmaz. Ancak nedense yabancılarda “sürümden kazanalım” gibi bir mantık geçerli olmuyor. 150 USD’ye 10.000.000 adet satacağına, 15 USD’ye 100.000.000 adet satılsa MS sunucularına update zamanları aşırı yüklenilmesi ve bunun haricinde de help desk’tekilerin çıldırması dışında ne gibi bir dezavantaj olabilir? Bora DURSUN.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Paket almak mantıksız. en akıllıcası, biraz daha para üstüne kopyup yeni bir bilgisayarla birlikte almak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  5 kuruştan fazla etmez nede olsa windows

" Windows 7’nin En Büyük Derdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7’nin En Büyük Derdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7’nin En Büyük Derdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "