Okunma

Windows 7’nizin Başlangıç Resmini Değiştirin!


09 Temmuz 2009 Perşembe 09:24
Windows 7’nizin Başlangıç Resmini Değiştirin!

Windows XP ve Vista için başlangıçtaki arkaplan resmini değiştirmek oldukça kolay, fakat Windows 7’de durum biraz daha karışık. Birkaç ekstra işlem yapmak gerekiyor. Gelin Windows 7’nizin başlangıç resmini değiştirelim.

C:Windowssystem32oobeinfobackgrounds klasörüne gidin. Eğer yoksa bu klasörü oluşturun. Arkaplan olmasını istediğiniz JPG resmini defaultBackground.jpg ismiyle buraya kaydedin. Yalnız dikkat edin dosya 256 KB’dan büyük olmamalı. Eğer büyükse, dilediğiniz bir resim işleme yazılımıyla birlikte boyutunu küçültün.

Regedit

Ardından Başlat (START) menüsünden REGEDIT’e girin. HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionAuthenticationLogonUIBackground anahtarını açın. Eğer bu anahtar yoksa bu isimle yeni bir anahtar oluşturun. REGEDIT ekranında sağdaki bölümden OEMBackground değerini bulun. Eğer bu değer yoksa şu işlemleri takip edin:


Birçok otoriteye göre Windows 7, Vista’dan daha çok satılacak.

Edit > New > DWORD ve yeni değeri OEMBackground olarak girin.

OEMBackground değerine çift ıklayın ve veriyi 1 olarak girin. Artık Windows 7 sizin dilediğiniz resmi başlangıçta ve sonda gösterecektir.

:: Sizce Windows 7 başarılı olacak mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Windows 7’nizin Başlangıç Resmini Değiştirin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar ***** değil ***** olacaktır yanlış yazılmış

 2. SDN Okuru dedi ki:

  olmadı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  olmuyor yaaaaaa

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Konu başlığında başlangıç resmini değiştirin yazıyor fakat konu içeriğinde arkaplanı değiştirin yazılmış.Ayrıca arkaplanı değiştirmek okadarda zor değil Windows 7 de. Sağ tık – kişiselleştir. İşte bukadar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  denedim olmadı sizce sebebi nedir

 6. SDN Okuru dedi ki:

  benim windows 7’m olsa değiştirmem normali oldukça güzel bana göre

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Olmuyor. .herşeyi yaptım. .

" Windows 7’nizin Başlangıç Resmini Değiştirin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7’nizin Başlangıç Resmini Değiştirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7’nizin Başlangıç Resmini Değiştirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "