Okunma

Windows 8 Başlangıç Ekranını Değiştirin


19 Ekim 2012 Cuma 05:01
Windows 8 Başlangıç Ekranını Değiştirin

Windows 8’in en önemli yeniliklerinden biri de başlangıç ekranında yer alıyor. Yeni arayüz ve canlı olarak güncellenen bölümlerin bulunduğu ekranın arkaplan görseli için çeşitli seçenekler bulunuyor. Ancak başlangıç ekranı için kişisel bir arkaplan görseli yüklemek, varsayılan ayarlarla mümkün olmuyor.

ModernBack changer adlı ücretsiz yazılım ise, Windows 8 kullanıcılarına kendi diledikleri görseli başlangıç ekranının arka planı olarak belirleme olanağı tanıyor. İki ana sekmesi bulunan uygulamada, ilk sekmeden arka planı önceden tanımlı seçenekler arasından belirlemek veya kendi görselinizi yüklemek mümkün olurken, ikinci sekmede ise başlangıç ekranı için renk düzeni değiştirilebiliyor.

Windows 8’in tam sürümü yayınlandığında varsayılan olarak bulunması gereken özelliklerden biri olan kişisel arkaplan görseli yükleme olanağını kullanıcılara sunan ModernBack changer, işletim sisteminin başlangıç ayarlarını değiştirdiği için kayıt defteri ayarlarına da müdahalede bulunuyor.

:: ModernBack Changer uygulamasını ücretsiz indirin.:: Windows 8’in başlangıç ekranını beğendiniz mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Windows 8 Başlangıç Ekranını Değiştirin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    başlangıç ekranı üzerinden çalışan programlarda mesela oyunlarda ses ayarlarını nasıl yacağız ? bilgisi olan var mı ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    başlangıç ekranı üzerinden çalışan programlarda mesela oyunlarda ses ayarlarını nasıl yacağız ? bilgisi olan var mı ?

" Windows 8 Başlangıç Ekranını Değiştirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 8 Başlangıç Ekranını Değiştirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 8 Başlangıç Ekranını Değiştirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "