Windows Defender ismi yolun sonuna gelindi


21 Temmuz 2019 Pazar 16:00
Windows Defender ismi yolun sonuna gelindi

İlk olarak 2006 yılında işletim sistemlerine entegre halde gelen Windows Defender, platformlar arası güvenlik uygulaması halini alıyor. Bütün planlarını Windows 10 üzerinden yürüten Microsoft, son olarak isim değişikliğine gitti.

Windows Defender

Windows Defender isim değiştiriyor 

PC’lerde en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’un kullanıcıları, sık sık kötü amaçlı yazılım içeren programlarla kötü olaylar içerisine girebiliyorlar. Microsoft ise bu problemi çözmek ve kullanıcılarını bu tür yazılımlara karşı korumak için özel bir antivirüs kullanıyor.

Windows’un son sistemi Windows 10 işletim sisteminin içerisinde de bulunan Defender, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlardan büyük ölçüde koruyor. Sürekli olarak veri tabanını güncelleyen Defender antivirüs kullanmayanlar için güzel bir önlem oluyor.

24 Ekim 2006 yılında yayınlanan Windows Defender, artık yerini Microsoft Defender’a bırakıyor. Microsoft’un böyle bir adımı gerçekleştirmesinde en büyük amacının Defender’ı ortak bir güvenlik yazılımı hâline getirmek olduğu söyleniyor. Microsoft, Windows Defender yazılımının ismini Microsoft Defender Antivirüs‘e ve Defender Exploit Guard ismini ise Microsoft Defender Exploit Guard‘a çevirdi.

Microsoft’tan gelen bir açıklamaya göre Microsoft Defender sayesinde çapraz platform desteğine sahip olunacak. Microsoft Defender’ın yeni güncellemelerle destek verilen tüm sistemlere yayınlanması bekleniyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Windows Defender ismi yolun sonuna gelindi”

 1. Anonim dedi ki:

  ben baştan sona okumayı bırakalı yıllar oldu sondan ortaya okuyorum

 2. Anonim dedi ki:

  Windows defender için yolun sonuna gelindi diye başlık atıyosunuz haberin içeriğine girdiğimizde sadece isminin değiştiğini görüyoruz. Haber okunsun diye böyle saçma şeyler yapmanız çok gereksiz

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adı değişmiş yani

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ulan altı üstü işim değişikliği öyle bi yazıonuz sanki programın sonu:))

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olmaz olamaz.. Nedenleri 1- kendi açığını göremeyen buna engel olamaz. 2- uygulamayı ilk günden beri kullanan biri olarak başarı oranı yüzde 20 yi geçmedi. 3- Microsoft güvenlik açıkları ben bildim bileli vardır. Bu düzeltilebilecek hatalar için önlem alınmaması yada gözardı edilmesi sistemin kendi tasarrufunda olan bir durumdur. Bu sebeple Microsoft bugüne kadar ticari olarak güvelik yazılımı konusunda hiçbir adım atmamışken bunu şimdi neden yapsın. Son olarak eğer Microsoft yaptı diyelim hadi olmaz da oldu diyelim, biz buna neden inanalım ?

" Windows Defender ismi yolun sonuna gelindi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Defender ismi yolun sonuna gelindi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Defender ismi yolun sonuna gelindi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "