Okunma

Deprem için Süper Bilgisayar


07 Kasım 2008 Cuma 23:16
Deprem için Süper Bilgisayar

Aynı anda yüksek performans gerektiren binlerce işlemi kolayca yapabilen süper bilgisayarlar, daha çok akademik araştırmalarda ve etkileşimli 3 boyutlu modelleme işlemlerinde kullanılıyor. Microsoft‘un bu ihtiyaçlar için hazırladığı Windows HPC Server 2008; 64 bit mimarisinin avantajlarını kullanarak bilgisayarları yönetebilen ve verimli çalışmasını sağlayan en yeni çözümlerinden biri olarak sunuluyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları Enstitüsü’ne bağlı Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı, Windows HPC Server 2008‘i, yapıların patlama etkileri altındaki davranışlarını araştıran bir projede kullanmaya karar verdi.

Neden Windows HPC Server 2008?

Performanslı bilgisayarları yönetmek için kullanılan Windows HPC Server 2008‘in seçilme nedeni olarak; sağladığı verimli, esnek ve ekonomik yüksek başarımlı hesaplama çözümlerinin yanı sıra, sunduğu maliyet avantajları, yönetim, kurulum ve kullanım kolaylıkları  bu kararda önemli rol oynadığı söyleniyor.

:: Microsoft’un süper bilgisayarını ne kadar yakından tanıyorsunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
Bilgi için: Windows HPC 2008
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Deprem için Süper Bilgisayar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Deprem için Süper Bilgisayar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Deprem için Süper Bilgisayar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "