Okunma

Windows Logosu Telefonda Göründü!


15 Eylül 2014 Pazartesi 04:30
Windows Logosu Telefonda Göründü!

Microsoft‘un tek işletim sistemine yönelik çalışmaları sürerken, şirketin marka yenileme stratejileri de çoktan başladı. Hali hazırda Windows ve Windows Phone olarak ayrılan masaüstü ve mobil işletim sistemleri gelecekte tek merkezde toplanacak. İşletim sistemleri sadece Windows olarak adlandırılacak.

Nokia ve Windows Phone’a elveda

Bu konudaki ilk çalışmalar ise ortaya çıkmaya başladı. Geçen hafta yayımlanan buradaki haberimizde yer verdiğimiz gelişmeler, Microsoft‘un Lumia serisinde Nokia adının kullanımına son vereceği yönündeydi. Şirketin bir başka kararı ise “Windows Phone” ifadesinin de artık kullanılmayacağı şeklindeydi.

14-09/15/my-go-gofone-windows-phone-06_story.jpg

Windows logolusu telefonda göründü

Son haberler Microsoft‘un bu kararlarının hayata geçmeye başadığı yönüde. İngiliz üretici MyGo‘nun üretim aşaması sürdürülen GoFone GF47W adlı cihazında Windows logosu görüldü. Cihazın internet sayfalarında ise Windows Phone yerine Windows ifadesinin sıklıkla kullanılması dikkat çekti. Bakalım Windows Phone yerine Windows adını kullanmaya alışmak çok zaman alacak mı?

:: Microsoft’un tek işletim sistemi statejisi sizce doğru mu?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Windows Logosu Telefonda Göründü!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bill Gates akıllı adam mobil cihazların yakında PC’leri bugünkü kasetçalarlara döneceğinin farkına varmış olacak ki Windows markasını telefon alanına taşıyıp yaşatmayı düşünüyor. Windows Lumia, windows yaşıyor ..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şirketin adı microsoft windows değil bence fotoşop.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kaldırılmasının sebebi windows phone ve windows rt artık tek işletim sisteminde toplanacak. Universal store apps ile ortak kodlar yazsanızda iki ayrı işletim sistemini hedefleyerek uygulamanızı çalıştırıyordunuz. Artık bütün kütüphaneler birleştirildiği için bir işletim sistemini hedefleyerek bütün cihazlarda uygulamamızı çalıştırabileceğiz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia logosu kalkmayacakmış biraz az uydurun

 5. SDN Okuru dedi ki:

  2 yıldır lumia kullanan bir insan olarak. WP8.1 güncellemesinden sonra birdaha WP cihaz almayacağıma yemin ettim. Rezalet bir firma. WP8′ de yağ gibi akan telefon WP8.1 güncellemesinden sonra kasım kasım kasılıyor. Müzik, video ve oyunlar uygulaması rezalet iğrenç birşey oldu müzik dinleyemiyorum…. Ayrıca güncellemeden sonra telefon sürekli donmaya başladı durup dururken çözümü bataryayı sök tak… UZAK DURUN WP’ DAN ALMAYINNNNN. (L820)

 6. SDN Okuru dedi ki:

  exe ile yapıla uygulamalarda telefonda çalışacak mı? Çok mesak ediyorum…

 7. x10minirom dedi ki:

  Aynen Windows iyi olmuþ da Microsoft logosu telefon ekranýna pek yakýþmamýþtý.

 8. 7.42 dedi ki:

  Ýyi yapmýþlar Windows Phone demek zor geliyordu bana zaten.

" Windows Logosu Telefonda Göründü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Logosu Telefonda Göründü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Logosu Telefonda Göründü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "