Okunma

Windows Mobile’a Skype Şoku


01 Mart 2010 Pazartesi 12:30
Windows Mobile’a Skype Şoku

Tüm dünyada kullanılan VOIP ve anlık mesajlaşma uygulaması Skype, Windows Mobile işletim sistemine desteği kesti. Bundan sonra Windows Mobile’da Skype Lite kullanılamayacak.

Skype yetkilileri konu hakkında detaylı bir açıklama yapmış değil. Aslına bakılacak olursa durum Skype’ın yaptığı bir açıklamadan değil, resmi sitede Windows Mobile için Skype Lite uygulamasının kaldırılmasından sonra ortaya çıktı.

Skype Lite artık Windows Mobile da yok

Windows Mobile ile çok zor

Daha sonra Skype sitesinin “Sık Sorulan Sorular” kısmında yapılan açıklamada, cep telefonları için geliştirilen Skype sürümü olan Skype Lite’ın Windows Mobile’da artık kullanılmayacağı, Skype’ın amacının zengin bir kullanıcı deneyimi yaşatmak ve düşük fiyatlı görüşme sağlamak olduğu belirtilerek, Windows Mobile için geliştirilen Skype Lite’ın bu amaca ulaşmaktan uzak olduğu söylendi.

Bu açıklamadan sonra Skype Blog’da yayınlanan bir yazıda Windows Mobile işletim sistemli cihazlarda iyi bir kullanım sunmanın çok zor olduğu belirtildi. Microsoft tarafından henüz bir açıklama ise gelmedi.

:: Skype kullanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Mobile’a Skype Şoku konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Mobile’a Skype Şoku ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Mobile’a Skype Şoku ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "