Okunma

Windows Phone 7 Tablet Olacak mı?


14 Temmuz 2011 Perşembe 06:40
Windows Phone 7 Tablet Olacak mı?

Tabletlerin popülerliğinden faydalanmak isteyen dev firmalar arasında rakiplerine göre en geride kalan isimlerden biri de Microsoft.

Windows 7 tabanlı tabletler bulunsa da bunların çok ilgi görmediği bir gerçek. Bu yüzden Microsoft tabletlere özel yeni bir Windows sürümü üzerinde çalışıyor.

Windows 8 adlı bu sürüm çıkana kadar Microsoft’un tabletler konusunda ne yapacağı ise bilinmiyor. Bu bilinmezlik de beraberinde çeşitli söylentilerin ortaya çıkmasına yol açıyor.

Bu konsept tasarım asla gerçek olmayacak gibi duruyor

Sadece Telefonlara

Bu söylentilerin başında ise Windows Phone 7‘li tabletler geliyor. Ancak bu konuda Microsoft’un en yetkili isimlerinden biri olan Windows Phone bölümü başkanı Andy Lees, böyle bir olayın gerçekleşmeyeceğini söyleyerek söylentileri yalanladı.

Microsoft’un tabletleri büyük birer telefon yerine, birer bilgisayar olarak gördüğünü söyleyen Lees, WP7‘nin sadece telefonlarda yer alacağını belirtti.

Bu da gözleri yeniden Windows 8‘e çevirdi. Microsoft tabletler için gerçek hamlesini sağlam yapmak istiyor anlaşılan.

:: Sizce tabletler büyük birer telefon mu, yoksa bilgisayar mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows Phone 7 Tablet Olacak mı?”

  1. sdelta dedi ki:

    Microsoft’un tabletleri büyük birer telefon yerine, birer bilgisayar olarak gördüğünü söyleyen Lees…

    Gerçekten bu çok önemli, tabletlerde herşeyi yapabileceksiniz diyor. iPad gibi kısıtlama yok yani. Tabletlere beş kuruş vermem diyen biri olarak notebook yerine tablet tercih edebilirim ilerleyen zamanlara.

" Windows Phone 7 Tablet Olacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7 Tablet Olacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7 Tablet Olacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "