Okunma

Windows Phone 7’li PlayStation


09 Mart 2010 Salı 09:03
Windows Phone 7’li PlayStation

Windows Phone 7 Series ile sonunda mobil dünyadaki beklenen hamlesini yapan Microsoft, yayınlanan videolar ile sistemin işleyişine ve işlevselliğine dair detayları meraklıları ile paylaşıyor. Mobil cihaz üreticilerinin, hakkında kısmen bilgi sahibi olduğumuz WP7S üzerinden yaptığı duyurular, sistemi şimdiden ilgi çekici bir hale getirmeyi başarmış durumda. Son ilginç hamle ise Sony cephesinden gelecek gibi görünüyor.

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre Sony, özel bir tasarım üzerinde çalışıyor. Sony Ericsson ile ortaklaşa gerçekleştirilen projenin adı PlayStation Phone. Windows Phone 7 Series yüklü olarak gelecek olan bu cihaz, Sony Ericsson tarafından üretilecek ve PSP oyunlarını çalıştırabilecek. Microsoft’un Xbox entegrasyonu ile kesişen bu kavramın nasıl şekilleneceğini ise zaman gösterecek.

Apple’ın iPad’i ile ilişkilendirilen cihaz, özellikleri ile bir tableti andıran niteliklere sahip olacak. Konsept, geniş ekranında temel telefon özelliklerinin yanı sıra, online mağazalardan müzik, oyun, film indirebilme, taşınabilir bir oyun cihazı nitelikleri, elektronik kitap okuyucu gibi fonksiyonları yerine getirmeye çalışacak.

Sony Ericsson’un daha önce bu şekilde bir cihaz üretmekte istekli olduğu ancak bu isteğin Sony tarafından veto yediği biliniyordu. Wall Street Journal’ın haberi ile bu durumu bağdaştırdığımızda cihazın doğruluk payının bir hayli yüksek olduğu görülüyor.

:: Böyle bir cihaz ilgi görür mü?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone 7’li PlayStation konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7’li PlayStation ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7’li PlayStation ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "