Okunma

Windows Phone 8.1 Update 2 Yeniden Gündemde


15 Ocak 2015 Perşembe 17:30
Windows Phone 8.1 Update 2 Yeniden Gündemde

Geçtiğimiz aylarda Windows 10‘u ilk defa tanıtan ve 2015 yılında pazara sunacak olan Microsoft, yeni işletim sistemi üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlere buradaki haberimizde sizlere Microsoft’un Windows 10 üzerindeki çalışmalarından dolayı Windows Phone 8.1 Update 2’yi rafa kaldırabileceğini aktarmıştık.

15-01/15/wp_81_update2_sdn.jpg 

Ancak yaklaşık bir ay kadar önce Bluetooth Special Interest Group’un internet sitesine gönderilen belgenin bugün açığa çıkması ile Microsoft’un Windows Phone 8.1 Update 2 üzerindeki çalışmalarının sonlanmadığı ortaya çıktı.

Microsoft’un doldurduğu belgede Windows Phone 8.1’in alacağı ikinci büyük güncelleme olan Windows Phone 8.1 Update 2‘nin  Bluetooth bağıntılı MAP, HID 1.1, HOGP ve Absolute Volume Control gibi destekleri sunacağı belirtiliyor.

Görünen o ki Microsoft, Windows Phone 8.1 Update 2 üzerindeki çalışmaları henüz tam olarak rafa kaldırmış değil ancak bu konudaki net bilgileri muhtemelen Microsoft’un 21 Ocak‘ta Windows 10 için düzenlediği özel etkinlikte öğrenebileceğiz. 

15-01/15/windows-10-invite.jpg

Önümüzdeki Çarşamba düzenlenecek olan etkinlikte Windows 10, Windows Phone 10 ve Windows Phone 8.1 Update 2 hakkındaki son gelişmelerin paylaşılması, Windows Phone uygulamalarının Windows bilgisayarlar aracılığı ile test edilmesi konusunda yeni araçların tanıtılması bekleniliyor.

:: Windows Phone 8.1’den memnun musunuz?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Windows Phone 8.1 Update 2 Yeniden Gündemde”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  21 ocakta Windows mobile 10 tanıtılmayacak…Boşuna Ümitlenmeye gerek yok…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft'un 21 HAZİRAN'da Windows 10 için düzenlediği özel etkinlikte öğrenebileceğiz. ——— OCAK olmasın o?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  21 Ocak günü Windows 10 for mobile/Windows 10 mobile/Windows 10 for phone/Windows 10 phone duyurulduğunda preview sürümü duyurudan çok kısa bir süre sonra geliştiriciler için kullanılabilir kılınacaktır.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Birincisi 21 Haziran değil 21 Ocak ikincisi Windows Phone 10 diye bir işletim sistemi olmayacak onun yerine telefonlardaki yeni işletim sisteminin adı direkt Windows 10 olacak ama siz telefon versiyonunu kastetmek istiyorsanız Windows 10 mobile(Mobile) değil diyebilir veya Windows 10 for mobile diyebilirsiniz. Windows 10 ile birlikte tüm sistemlerin tek bir çatı altında 'Windows' adında toplanağı Windows 10'un preview tanıtımında söylenmişti. Ayrıca son olarak 1 ay önce yine bu form sızmış ve Update 2 söylentileri çıkmıştı şimdi de yani 1 ay sonra iptal edildiği söylenmesi çok normal bu 1 aylık sürede MS, Update 2'den vazgeçmiş olabilir.
  *****

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Haziran mı ocak olmasın o.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 10 duşuk ozellikli telefonlarada gelecek merak etmeyin mivrosoft öyle diğer firmalara benzemez. Windows 10 for phones dan her ne kadar 21 ocakta bahsedilecek olsada en az ekime kadar gelmez adamlar yüzyılın olayını yapıyorlar sonuçta öyle kolay kolay gerçekleşmez arayada gdr 2 yi koyarlar tahminimce 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  21 haziran olarak yazmışsınız yanlışlıkla Ocak o 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 8.1 de kaliriz yeni teller 10 alir

 9. SDN Okuru dedi ki:

  update 2 yi vereceğine windows 10'u versin. tabiki windows 10'u yeni lumia'lara verip eskiler 8.1 update 2 ile yetinsin düşüncesi içerisinde değilse. ???? :SSS

 10. leanardo dedi ki:

  herhalde bu düþük özellikteki wpler için son güncelleme olur gibi geliyo bana

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Demekki telefonlara windows 10'un gelmesini bir hayli bekleyeceğ***** 21 ocakta kayda değer güncelleme haberleri gelir.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle oyun bilgisayarları gibi sağlam oyun telefonları olsa oyunla ilgilenmeyenler için de sosyal medya işini görecek cihazlar yapılsa ne iyi olur

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Windows Phone 10 ve gdr2 özellikleri birleştirilecek ve kullanıcıya öyle sunulacak

 14. SDN Okuru dedi ki:

  chipi geçtijiz haa

" Windows Phone 8.1 Update 2 Yeniden Gündemde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 8.1 Update 2 Yeniden Gündemde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 8.1 Update 2 Yeniden Gündemde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "