Okunma

Windows Phone, Android’i Geçti


26 Ağustos 2014 Salı 04:35
Windows Phone, Android’i Geçti

En genç mobil işletim sistemi olan Windows Phone, treni kaçırmış gibi görünse de aslında bazı önemli avantajları mevcut. Bunlardan biri de HTC’nin amiral gemisi One (M8) modelini her iki platforma birden sürmesiyle ortaya çıktı.

SlashGear tarafından gerçekleştirilen bazı benchmark testleri, Android bazlı cihaz ile Windows Phone platformunda çalışan kuzenini karşı karşıya getirdi. Neredeyse aynı donanımı kullanan iki cihazdan, HTC One M8 for Windows modelinin çok daha uzun pil ömrüne sahip olduğu görüldü.

Yaklaşık 27 saatlik bekleme süresinin ardından, Android modelinde pil seviyesi yüzde 68’e inerken, Windows’ta pilin yüzde 81’i halen doluydu. HTC de benzer biçimde Android sürümde 12 saat kullanım süresi vadederken, Windows Phone modelinde bu 21 saate çıkıyor.

Anlaşılan Android’in sadece işletim sistemi olarak tükettiği güç, Windows Phone’dan bir hayli fazla. Ne dersiniz, Android’in bu konuda bir optimizasyona ihtiyacı var mı sizce?

:: Tıklayın, forumda tartışalım.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

69 yorum - “Windows Phone, Android’i Geçti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Windows Phone başlı başına mükemmel bir sistem. Uygulama eksikleri var evet ama, temel uygulama ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Üstelik Windows10'la birlikte mükemmel bir sürece hazırlık başlıyor. 2/2.5 yıl kullandım WP'yi, kısa süre önce Android kullanmaya başladım, W10'la birlikte yeniden Windows'a geçmeyi düşünüyorum.

" Windows Phone, Android’i Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone, Android’i Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone, Android’i Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "