Okunma

Windows Phone için AstroPix


21 Ağustos 2012 Salı 07:00
Windows Phone için AstroPix

Astronomi’ye merakınız var mı? Uzayın hayranlık uyandırman muhteşem fotoğraflarına bakmak sizin için bir keyif mi? AstroPix adlı uygulama ile uzayın en güzel fotoğraflarına bakabilirsiniz.

AstroPix, 1 Megabyte boyutunda. Çalışması için internet gerektiren uygulamanın geliştiricisi Deneb Soft. Uygulama Windows Phone 7 ve üstünde çalışıyor. 

AstroPix, fotoğraf kaynağı olarak NASA‘nın APOD (Astromy Picture of The Day) sitesini kullanıyor. Uygulamada Actions, New, History, Search adı altında 4 kategori bulunuyor. Actions ile bulunduğunuz günün, istediğiniz bir günün, rastgele bir günün fotoğrafına bakabilirsiniz.

New ile de en son eklenen fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Bu aralar Mars’a gönderilen Curiosity adlı uzay aracının fotoğrafları ön planda. Çünkü bu insansız uzay aracı Mars’da araştırmalar yapıp fotoğraflar çekiyor.

History’de ise son görüntülenen fotoğraflar bulunuyor. Search kısmı ise arama yapmaya yarıyor.

Fotoğrafların oldukça kaliteli olduğunu belirtelim. Fotoğrafları telefonu yana eğerek tam ekran görüntüleyebilirsiniz. Yakınlaştırma yapmak ve tam ekran görüntülemek de mümkün.

Uygulamanın en iyi yönlerinden birisi ise soru işareti ikonu ile fotoğrafla ilgili bilgiye ulaşabilmek. Ancak iyi derecede ingilizce gerektiriyor.

Uygulama temel olarak NASA‘nın APOD sitesinin yayınladığı fotoğrafları aktarmaya yarıyor. Başarılı bir uygulama olduğunu düşündüğümüz AstroPix’i tavsiye ederiz. 

İndirmek için tıklayın.

:: AstroPix uygulamasını kullanıyor musunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone için AstroPix konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone için AstroPix ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone için AstroPix ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "