Okunma

Windows Phone, YouTube’suz Kalabilir!


16 Mayıs 2013 Perşembe 14:30
Windows Phone, YouTube’suz Kalabilir!

Google‘ın Windows Phone platformu için pek uygulama geliştirmediği biliniyor. Resmi Google Mail, Talk, Drive, Chrome ve YouTube başta olmak üzere pek çok uygulamayı Windows Phone için geliştirmeyen Google, Microsoft‘un yaptığı YouTube uygulamasını platformdan kaldırmasını istedi.

Google‘a göre hazırlanan Windows Phone için YouTube uygulamasında Microsoft, YouTube API kullanım şartlarına uymayarak reklamların çıkmasını engelliyor.

The Verge‘ün yaptığı habere göre Google‘ın Microsoft‘a ihtarname yolladığı ve ihtarnamede de yukarıdaki durumun anlatıldığı, daha sonra da uygulamanın yenilenmesi durumunda marketten kaldırılmasını ve indirilmesinin engellenmesini istediği ortaya çıktı.

Microsoft‘tan gelen açıklamaya ise Google‘ın istediği reklam paylaşımını gerçekleştiren API‘ler kendileriyle paylaşıldığında, uygulama içerisine ekleneceği belirtildi. Google ile beraber çalışmanın önemine değinen Microsoft, işbirliği sonucu ortak müşterilerin de yararına olacağı vurgulandı.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle beraber gerçekten bir uygulamaya dönüşen Windows Phone için YouTube, bakalım gerçekten marketten kaldırılacak mı?

:: YouTube uygulamasının olmaması, Windows Phone’u nasıl etkiler?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

41 yorum - “Windows Phone, YouTube’suz Kalabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ahaha gülmekten yarıldım ya adam yerle bir olucaksın google yazmış duvarkağıdı bile olmayan wp mi yerle bir edecekmiş google ı 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ahaaha arkdaşım microsoft bir emir verse tüm heryerde google engellenir bunu unutma korkan google microsoft değil mantık yürütün iyi ki wp kullanıyorum kullanmayada devam edicem google inat. google yıldıramazsın microsoft ve nokiayı 2 yıl içinde yerle bir olucaksın..!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  neden yorumlardaki artı eksi yüzde ve rakam gibi karakterlerin çıkmadığını bilmiyorum yazdığım yorumdaki bir sürü şey eksik

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sen misin Google ile uğraşıp GOOGLE DOCS’u aşağılayıcı reklam çıkaran. Google olmazsa Microsoft patlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ya uygulaması olmasa nolcak piyasadaki en iyi browserlar wp8 de tarayıcıdan giriver çok mu zor anlamıyorum ki

 6. SDN Okuru dedi ki:

  google wp’den korkuyormuymuş bugün duyduğum en komik şeydi çok sağolun :D.Google şuanda dünyanın en iyi tarayıcısı olan chrome’a,dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi android’e ve yine dünyanın en çok kullanılan arama motorunun sahibi olan bir şirket bunun yanında outlook’a karşılık gmail’i,skype’ye karşılık hangsout’u,office’e karşılık docs’u ve skydrive’a karşılık google drive’ı var bide google play store ve google ,chromebook,google maps ve youtube’uda unutmamak lazım.Google microsoft’tan korkacak hiçbirşeyi yok kendine has büyük bir kullanıcı kitlesi var zaten servisleri ve uygulamaları sayesinde ki android kullanıcılarının 6’sının google’a olan saygısından android kullandığınıda ***** o kitle zaten wp’ye yeter.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  uzun vadede piyasanın en ciddi oyuncusu microsofttur… er ya da geç tahtına tekrar oturur bence… ama once şu nokia denen aptal firmadan kurtulması lazım… en güzeli Huawei veya lg olurdu… nokia tamamen yanlış tercih… ama olsun microsft hatalarında ısrar etmeyen bir firmadır… basalt butonunu geri koyuyor mesela :)))

 8. SDN Okuru dedi ki:

  KALDIRILSA NE OLACAK NETTEN GİRİLİR

 9. SDN Okuru dedi ki:

  google cok serefsizlik yapmaya basladi son zamanlarda

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Connections 16.05.2013 17:35 google resmen ağa olmuş emir verir verir gibi konuşmalar filan

  Her android başına para kazanıyor microsoft googledan, o yüzden.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  3 ay kadar windows phone 8 kullandım (Lumia 820) ve şu anda 1 aydır da android kullanıyorum.
  Kesinlikle şunu söyleyebilirim android işletim sistemi windows phone’nin yanına bile yaklaşamaz hem hız hem kullanış olarak. Özellikle uygalamalarda sayfaların sağa sola geçme işlevi mükemmel ötesi bunu uygulama geliştiricilerinin çok iyi kullanması lazım. Mesela bir haber kanalının uygulamasını düşünelim. Androidde spor, haber, magazin, güncel başlıkları var ve her başlığı tıklayarak açmanız gerekiyor. WP de ise bu olay oldukça basit ekranı sağa/sola çekiyorsunuz ve sayfa hazır olarak açık durumda. Ayrıca Lumia’ya 200’ün üzerinde oyun ve uygulama yükledim her gün birini sildim birini yükledim; ancak sistemde bırakın kasmayı en ufak bir fark bile yok. Yani 3 ay sonundaki telefonum sıfırdan farksızdı. Android içinse şunu rahatlıkla söyleyebilirim emin olun Symbian’ın marketi zengin ve biraz gelişmişi. Kesinlikle 3 yıl içinde yok olacaktır. En kısa zamanda tekrar WP’ye döneceğim (LUMİA 928)…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Google kıskançlıktan ne yapacağını şaşırdı inşallah düşüşe geçerler. Çok da lazımdı Youtube. Rekabeti engellemeye çalışıyor Google aklı sıra

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ben de google fanboy’ları neden apple’a bu kadar düşman diyordum. Şimdi gelmiş windows phone’a laf söylüyorlar. Meğer bu google fanboy’ları apple’ı ya da microsoft’u beğenmediğinden değil; google yakalalığından böyle davranıyormuş. Google’ın karşısında hangi şirket olursa olsun çirkefleşiyorlar.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  wp dude wp

 15. SDN Okuru dedi ki:

  google ayıptır ayıp şu yaptığına bak hele aziz mubarek gün insanların bedduasını alıyorsun.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bence hic engelleme cabasi olarak algilanmamali. Google’un gelir kaynagini engelliyor. Apple’a bulasma Microsoft, kan alir kan

 17. giskur11 dedi ki:
 18. SDN Okuru dedi ki:

  Google degisimi engelleyemez sin

 19. SDN Okuru dedi ki:

  nEYMiş efendim Google WP den korkuyomuş kafanız mı güzel sizin ya

 20. SDN Okuru dedi ki:

  On numara uygulama yaptı Microsoft ama google hep engellemeye çalıştı. Adisin google. Adi.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  kaldırasa ne olur tarayıcdan youtube a cılmıyormu:S

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft’un bir an önce W8 ve WP8’i adam gibi güncelleyip Google’ı pataklaması lazım. Google , Microsoft’tan daha tekelci bir şirket

 23. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaş Microsoft olarak patentlerin benim de, android o zaman olsun sana symbian. apple da olsa idi bu patentler android hiç olmazdı. Windows bilgisayarlarda Google yi kaldırsın, Google ile ilgili bütün hizmetleri durdursun. olur mu böyle bişey arkadaş. youtube artık halk sitesi oldu herkes rahatça kullanabilmeli.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Google Microsoft’a yamuk yapmasını biliyor. Kolaysa Apple Store’dan çıkarsın. Apple dava açsın. Paralar paralar :):):):)

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Windows phone’den kasic ***** sonunda androidin tahtini ele gecirecek.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  bizene mk 😀 microsofta istese yapar bir tane koyar yani 😀

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Google aslında wp’dan fena halde tırsıyor.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  hahajajaj ezik wp ciler gulmekten yarildim ahahh

 29. SDN Okuru dedi ki:

  WP’nin yükselişi engellenemez. Android gibi kasıntı bir sistemin sonu umuyorum ki yakındır. iOS ve WP bambaşka.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz hareketler bunlar,wp markette resmi uygulamadan daha kaliteli youtube uygulamaları mevcut ***** olmasın farzedelim,sanki facebook youtube uygulamaları olmasa bu siteler
  Kullanamı***** ile uygulama kullanmaya gerek kalmadan çok tatlı yapabilirsin bu işleri.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Youtube gibi olan başka siteler de var, Microsoft onlarla anlaşma yapıp kral bi uygulama geliştirilmesine ön ayak olsun. Google da şapa otursun. Hem bu tekelcilik nedir ya? Diğer sitelerin de şansı artsın biraz.

 32. SDN Okuru dedi ki:

  obaa google çoktan yapmalıydı iyi oluyo wpye

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Parçala kendini Google bu korkaklığın hiç bir yere varamayacak 🙂 yaşasın Windows Phone !

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft da skype, skydrive, outlook servislerini geri çeksinde görsün Google !

 35. SDN Okuru dedi ki:

  giskur11
  Microsoftda google’in reklam politikasına dikkat etsin.

  arkadaş gerekli api leri vermemiş Google o yüzden reklamlar uygulamada yok

 36. SDN Okuru dedi ki:

  windosws phone 8lilere yazık lan
  oy kıyımam

 37. SDN Okuru dedi ki:

  BURDA SUÇLU GOOGLE SENDEADAMIN İSTEDİKLERİNİ VER ADAM DEMİYOKİ KOYMAM DİYE SEN VERMİYON TABİ BİYERLERİN YİYORSA VERMEZSİN RESMEN BU GOOGLE KORKU ÇIĞLIKLARI VE GOOGLE ARTIK KAN KAYBEDİYORSUN RAKİPLERİN ÇIKINCA NASIL ÇİRKEFLİK YAPSAM DİYE DÜŞÜNÜYORSUN YAZIKLAR OLSUN ŞAŞIRDIN DEMİİ ADAMLAR SENİN MARKETİNDEKİ UYGULAMANDAN BİN KAT İYİ UYGULAMA YAPTILAR KORKU DEMEK BÖLE BİŞİİ ADAM DESE BEN WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMLERİNDE CHROME KULLANDIRTMIYORUM KARDEŞ NASIL OLUR 🙂

 38. giskur11 dedi ki:

  Microsoftda google’in reklam politikasına dikkat etsin.

 39. sdelta dedi ki:

  Google, Windows Phone’ dan korkuyor resmen… Sürekli olarak Microsoft’ un kendi hizmetleri için uygulama oluşturmasını engelliyor hemde Windows Phone’ a destek vermeyeceklerini, uygulama çıkarmayacaklarını ***** />

  Android Marketteki uygulamaların tamamı Windows Phone da olsa Android’ in hiç bir şansı yok, Google’ da bunu biliyor. Çünkü iOS seviyesinde hatta daha da stabil bir işletim sistemi Windows Phone.

 40. Connections dedi ki:

  google resmen ağa olmuş emir verir verir gibi konuşmalar filan

" Windows Phone, YouTube’suz Kalabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone, YouTube’suz Kalabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone, YouTube’suz Kalabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "