Okunma

Windows Vista’yı Kim İster?


19 Nisan 2009 Pazar 17:08
Windows Vista’yı Kim İster?

Şirketlerin altyapılarında kullanılan işletim sistemleri Windows olduğunda, 3-4 yılda bir gelen yeni işletim sistemleri sistem uzmanlarını zorluyor. Microsoft‘un izlediği strateji, birkaç yılda bir işletim sisteminin temelden değiştirme yönünde. Dolayısıyla makinelerin donanımsal ve işletim sistemi anlamındaki ömrünü de hesaplayarak yöneticilerin stratejik kararlar verilmesi gerekiyor. Peki neden Windows XP hâlâ hayatta kalıyor?

Windows 7 İçin Geri Sayım

Dimensional Research tarafından 1100 bilişim teknolojileri profesyoneliyle yaptığı araştırmaya göre, artık sekiz yaşına basmış Windows XP‘nin şirketlerde kullanılmasının sebebi, artık Windows 7‘nin kendini göstermesi ve önce Vista, ardından ise Windows 7‘ye geçişteki mali kaybın yüksek olması olarak nitelendiriliyor. Araştırmaya katılan uzmanların %72‘si bu şekilde düşünüyor. Geri kalan %28′i ise güvenlik riskleri ve teknolojik aksaklıklar sebebiyle Windows XP’den bir an önce kurtulmak istiyor. Elbette hemen kurtulmak demek, Windows işletim sistemlerinden yapılan güncellemelerde Vista anlamına geliyor.

:: Siz de Windows 7’yi mi bekliyorsunuz?

Bilgi için: Dimensional Research
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Windows Vista’yı Kim İster?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bende kararsızım Vista yüklüydü şimdi Xpye geri döndüm. XP ölmedi hala yaşıyor. CS bitmedi Source devam ediyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Vistayı ben isterim. Core 2 Duo 2,0 4 gb ram ile vista kullanıyorum. Çok memnunnum.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    parasi olan beklemez

" Windows Vista’yı Kim İster? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Vista’yı Kim İster? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Vista’yı Kim İster? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "