Okunma

Wine 1.0 Testte


09 Mayıs 2008 Cuma 21:00
Wine 1.0 Testte
Linux ve Unix tabanlı işletim sistemler için üretilen Wine, Microsoft’un Windows ortamı için üretilmiş yazılımların bu işletim sistemlerinde çalışmasını sağlayan bir yazılım. Zaman içinde verimsiz bir yapay çalışma ortamından, işletim sistemleri altında çalışan bir hizmete doğru gelişen Wine, bu haziran ayında 1.0 sürümünü yayınlayacak. Ulusal İşletim Sistemi olarak anılan Pardus içinde de yerleşik gelen Wine, 1.0 sürümü için ilk sürüm adayını duyurdu.

Kodlar Dondu, Hatalar Ayıklanıyor

Wine projesinde, şu an için 1.0 sürümünün kodları dondurulmuş durumda. Dolayısıyla hazirana kadar sadece hata düzeltme işleri yapılarak, on beşinci yaş gününde, Wine, 1.0 sürüme kavuşmuş olacak.

Bilgi için: Wine
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wine 1.0 Testte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wine 1.0 Testte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wine 1.0 Testte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "