Okunma

WLAN Kullanımında iPad Önde


24 Haziran 2011 Cuma 13:30
WLAN Kullanımında iPad Önde

Meraki’nin yaptığı araştırmada Apple iPad, WLAN üzerinden iPhone, iPod Touch ya da Android cihazlarla kıyasla %400 daha fazla veri gönderiyor. WLAN destekli 100.000 adet cihazla yapılan araştırmada, özellikle mobil cihazların klasik PC’lerden çok daha fazla veri gönderdikleri ortaya çıktı.

En çok kullanılan platformlar ise iOS ve Android. Bu esasında oldukça önemli bir veri çünkü geçen sene Android ve iOS platformları %33’lük bir paya sahipken, bu sene bu pay %58’e çıkmış durumda.  

Burada ilginç olan bir nokta da Android platformunun %1’den %11’e yükselmesi. iOS platformu ise %32’den %47’ye yükselmiş. Bu araştırmaya göre kaybedenler ise Windows ve Mac OS oldu. Windows bazlı WLAN cihazların payı ise %42’den %23’e geriledi. Mac OS buna karşın %21’den %13’e düştü.

Yapılan bu araştırmanın sonuçlarının çok şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz çünkü IDC, Aralık ayında yayınladığı raporda 2012 yılına kadar mobil cihazların PC’leri geçeceğini söylemişti. IDC’nin verilerine göre önümüzdeki yıl 462 milyon adet mobil cihaz satılacak. PC satışları 448 milyonu geçemeyecek.

:: Kablosuz iletişimi hangi cihaz ile sağlıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WLAN Kullanımında iPad Önde”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tablet pıyasasının kurucusu oldugundan olsa ***** samsung acer asus daha yenı ı pad e rakıp olabılecek duzeye geldı***** bır sene sonr a bu dengelerın degısıcegını dusunmekteyım.

" WLAN Kullanımında iPad Önde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WLAN Kullanımında iPad Önde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WLAN Kullanımında iPad Önde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "