Wolfenstein 2 nasıl bir oyun?


27 Eylül 2017 Çarşamba 15:31
Wolfenstein 2 nasıl bir oyun?

Wolfenstein 2 inceleme ile son yılların en iyi hikaye odaklı FPS oyunlarından birine yakından bakıyoruz. Tarihin ilk 3 boyutlu oyunlarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda çıkan Wolfenstein New Order yenilenmiş mekaniklerle herkesin dikkatini çekse de, asıl bomba Wolfenstein 2 The New Clossus ile patlamış gibi görünüyor.

Oyun tarihinin en eski FPS serilerinden biri olan Wolfenstein, Machine Games tarafından geliştirilen New Order’ın hemen sonundan başlıyor. BJ Blazkowicz zaferine rağmen son savaşında aldığı hasarların ardından hareket bile edemeyecek kadar zayıf düşmüştür. Yine de yaşam ve ölüm arasında önemli karar anı gelip çattığında engellerine rağmen bir şekilde ayağa kalkmayı başaracaktır.

1961 yılında 2. Dünya Savaşı‘nın kaybedildiği alternatif bir evrende geçen yapım, bizleri Nazi’lerin yönettiği bir dünya düzeninde hayatta kalmaya zorluyor. Hitler ve Nazilerin çılgın ötesi absürt tasarımlarının gerçeğe dönüştüğü bu alternatif geçmiş senaryosunda, yapımcıların yaratıcılıklarına hayran kalmamak mümkün değil.

Wolfenstein 2 inceleme

Wolfenstein 2 inceleme

Genel olarak Shoot’em up yapısına sahip olan Wolfenstein 2, bu düzeni pek bozmasa da oyuna eklediği zekice mekaniklerle de sıkıcı olmanın kolayca önüne geçiyor.

Hikaye ve oynanış birbirinden ara sinematiklerle ayrılırken, gerek karakterlerin motivasyonları gerekse ilgi çekici olan öykü anlatım şekli sizi oyuna bağlıyor. Eh, oynanış tarafındaysa elinizin altında bulunan çeşitlilik sizi hayli memnun ediyor.

Yine ilk oyunda olduğu gibi silah çemberi üzerinden kolayca silah değiştirebiliyor ve isterseniz iki elinize de bir silah alarak ortalığa kan kusturabiliyorsunuz.

Harita ilk başta çizgisel olarak görünse de aslında işin içinde çok daha fazlası var. Harita üzerinde tonlarca yan görev bulabilir ve yeni etkinliklere katılabilirsiniz. İsterseniz de bu yan görevleri hiç düşünmeden yolunuza çıkan düşmanı öldürmek suretiyle oyunu bitirebilirsiniz.

Özellikle hikaye tarafında yapılan değişiklikler ayakları yere sağlam basan senaryo modu yapımı müthiş bir aksiyon oyununa çeviriyor. Bunun üzerine son derece güzel görseller ve şahane çatışma mekanikleri eklenince Wolfenstein 2’nin tadına doyum olmuyor.

Wolfenstein 2 çıkış tarihi olan 27 Ekim‘de raflarda yerini aldı. Wolfenstein 2 Steam, PS4 ve Xbox One üzerinde kolayca satın alınabilir durumda.

Wolfenstein 2 sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Win7, 8.1, veya 10 (64-Bit)
İşlemci: AMD FX-8350/Ryzen 5 1400 veya Intel Core i5-3570/i7-3770
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 770 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB veya daha iyi
Depolama: 55 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Win7, 8.1, veya 10 (64-Bit)
İşlemci: AMD FX-9370/Ryzen 5 1600X veya Intel Core i7-4770
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 6GB/AMD Radeon RX 470 4GB veya daha iyi
Depolama: 55 GB kullanılabilir alan

Wolfenstein 2 incelemeyazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wolfenstein 2 nasıl bir oyun? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wolfenstein 2 nasıl bir oyun? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wolfenstein 2 nasıl bir oyun? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!