Okunma

WordPress Jaco yayınlandı


08 Mayıs 2019 Çarşamba 07:00
WordPress Jaco yayınlandı

Günümüzde en yaygın ve stabil içerik yönetim sistemi yazılımı olarak kullanılan WordPress Jaco 5.2 versiyonuna birçok yeni özellikle geçiş yaptı.

WordPress Jaco

WordPress Jaco hangi geliştirmeleri içeriyor?

Ünlü caz basçısı Jaco Pastorius’un onuruna “Jaco” adı verilen WordPress 5.2 sürümü, özellikle site alt yapılarındaki sorunlarda önemli geliştirmeleri içeriyor.

Güncelleme ile yapılandırma sorunlarını ve ölümcül hataları tanımlamak ve düzeltmek için daha kararlı araçlar eklendi. 5.1 sürümünde sunulan Site Sağlığı özellikleri daha da geliştirildi ve Jaco sürümü ile ortak yapılandırma sorunlarının hata ayıklamasını sağlamak için iki yeni araç kullanıma sunuldu. Ayrıca, geliştiricilerin site sahipleri için hata ayıklama bilgileri gösterebileceği bir alan da eklendi.

Yönetici odaklı olan bu güncelleştirme, geliştirici müdahalesine ihtiyaç duymadan kritik hataları güvenli bir şekilde gidermenizi veya yönetmenizi sağlıyor. Bazı durumlarda can sıkıcı hale gelen beyaz hata ekranı gibi kritik ve ilk bakışta sebebi net olarak belli olmayan hataların daha iyi ele alınmasını ve hataya neden olan eklentileri veya temaları durduran kurtarma moduna girme gibi çözüm seçenekleri sunacak.

Geliştiriciler için gelen yenilikler ise, WordPress 5.2 ile beraber PHP sürümü 5.6.20’ye yükseldi. Ayrıca geliştiriciler ek bir paket kurmadan panel üzerinden JavaScript yazabilecek.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WordPress Jaco yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WordPress Jaco yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WordPress Jaco yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "