WoW 4.3’te Neler Olacak?


19 Eylül 2011 Pazartesi 12:46
WoW 4.3’te Neler Olacak?

Fazlasıyla geniş bir kitleye hitap eden World of Warcraft, başladı günden bugüne sürekli yenilenmesiyle ayakta kalan bir oyun. Her oyuncu kendi sınıfının ne gibi değişiklikler kazanacağını merak ederken, bir yandan da yeni içerikte nasıl bir yol izlemesi gerektiğinin hesaplarını yapıyor.

Bir süre önce aktif olan 4.2 Firelands güncellemesinin de yavaş yavaş sonuna geliniyor. Aslına bakarsanız, Cataclysm paketinin komple sonuna yaklaşıyoruz. İçerik açısından diğer paketlerin bir hayli gerisinde kalan Cataclysm’in sonunun yaklaşması, eminim ki birçok oyuncuyu mutlu edecektir.

4.2’nin sonuna gelinirken, 4.3 güncellemesinin de bilgileri ortaya çıkmaya başladı. World of Warcraft’ın yapımcıları ile röportaj yapan MMO-Champion, yeni güncelleme hakkında altın değerinde bilgiler edinmiş. 

 • 5 kişilik zindanlara ve raidlere Caverns of Time bölgesinden girilecek.
 • İlk 5 kişilik zindanın adı Endtime olacak ve Nozdormu, oyunculara Deathwing’in kazanması halinde gelecekte neler olacağını gösterecek.
 • İkinci 5 kişilik zindanın adı Well of Eternity olacak ve bu sefer geçmişe gideceğiz. War of the Ancients zamanında Thrall’a yardım ederek, Deathwing’e karşı kullanmak üzere Dragon Soul’u ele geçirmeye çalışacağız.
 • Üçününcü 5 kişilik zindanın adı ise Hour of Twilight olacak. Thrall’a eskortluk ederek Wyrmist Temple’a götüreceğimiz bu zindan ise günümüzde gerçekleşecek.
 • Beklenen raidin adı, The Dragon Soul olacak. 8 ayrı kombatın bulunduğu raidde, son iki kombat Deathwing ile geçecek.
 • Deathwing, binek düşürecek.
 • Deathwing, sadece silah ganimeti sağlayacak (Lich King?).
 • Heroic Deathwing, üst uç seviye guildler öldürdükten sonra kolaylaştırılacak.
 • Valor puanlarıyla Tier 13 set parçalarını almayı hayal ediyorsanız, şimdiden unutmaya çalışın. Valor puanlarıyla set parçası almak tarihe karışıyor.
 • Yeni efsanevi silahlar, 2 tane Dagger olacak. Rogue sınıfın her üç specinde de kullanılabilecek olan bu daggerlar, uzun bir görev zincirinin ödülü olacak.
 • Looking for Raid özelliği, büyük ihtimalle Normal veya Heroic kayıtlarıyla çakışmayacak. Böylece aynı raidi hafta içerisinde çok kez yapabileceğiz gibi görünüyor.
 • Looking for Raid’e giriş için ihtiyaç duyulan ekipman, 5 kişilik Heroic zindanlardan yüksek, Normal raidlerden düşük olacak.
 • Firelands’te anormal gereksiz kalan Melee sınıflara, sadece The Dragon Soul raidi içerisinde geçerli olacak bir buff sağlanacak. Böylece Melee ve Ranged arasındaki DPS farkı ortadan kalkmış olacak.
 • Epic Gem’ler raidden düşebilecekler.
 • Northrend, ihtiyaç duyulan tecrübe puanının 2/3’ü kadarını isteyecek. Böylece alt karakterler daha kolay 85. seviyeye ulaştırılabilecek.
 • Corrupted Ashbringer, Transformrification özelliğinde kullanılamayacak.
 • Eski PvP setleri, Transformrification özelliğiyle kullanılabilmeleri amacıyla yeniden oyuna eklenecek.
 • Az da olsa mesleklere yenilikler gelecek.

:: 4.3 yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yenilikler WoW’a yeniden can verir mi?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “WoW 4.3’te Neler Olacak?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  arkd başlangıç paketi aldım ama oyunu yüklemiyor %4 kalıyor pacht atılaması gerekiyormu yardım lütfen

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bundan 2 yorum önce yazan arkadaşa lafım.Her söylediğine katılıyorum tek şey hariç…Troller pis bi ırk değ***** zul amanda raid yaparken o raid bosslarının hayvana dönüşmesine bişey ***** druidlere mi bişey diyorsun o garip geldi açıkçası.Troller wow evreninde gayet akıllı ve temiz bir ırktır.Senin söylediğin d

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Lt zamanında daha iyidi aslında …..

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  ömrümü yedi 3 aydır oynamıyorum arındım yapmayın böyle haberler 🙂

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  şu son ek pakedi çıkarıp sargerası öldürelim de wow defteri kapansın artık dilekolay 7 sene oldu

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Oyun Lich King’le Beraber Bitti devamında Getirdikleri Tüm Paketler Tüm Patch’ler Sadece Oyunun Cılkını Çıkarıyor (Bizim Uzadıkça Uzayan Türk Dizileri Gibi) 4 Yıl Oynadım LichKing’te Sonra Oyunu Bıraktım Neden mi ? Worgen Yani Kurt Adamlar Ayıya Foka Dönüşebilir Dediler (Saçmalık) Öküzler Yani Taurenler Paladin yani Soyle Sovalye Yaptılar Hadi Onuda Geçtim Troll Gibi Hikayeye Göre Pis Olan Bİr Irkı Doğa Güçlerine sahip Doğacı Druid Yaptılar Cata’ya Kadar Getirilen ve Oyunun Zemininden BEri Gelen Bir Sürür Stat’ı Kaldırdılar Başka Online Oyunlara Benzetip WoW’un O Kendi Tarzını Dok Ettiler Kimseye Tavsiye Etmiyorum Artık Sadece Saçmalık Saçmalıkk Saçmalık

 7. Ziyaretçi dedi ki:
  • Looking for Raid özelliği, büyük ihtimalle Normal veya Heroic kayıtlarıyla çakışmayacak. Böylece aynı raidi hafta içerisinde çok kezyapabileceğiz gibi görünüyor.
  • Looking for Raid’e giriş için ihtiyaç duyulan ekipman, 5 kişilik Heroic zindanlardan yüksek, Normal raidlerden düşük olacak.

  Bunlar hoşuma gitti

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Vadesi doluyor yavaş yavaş…

" WoW 4.3’te Neler Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WoW 4.3’te Neler Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WoW 4.3’te Neler Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik