Okunma

Xbox 360 Gamepad’ine Doping


19 Kasım 2010 Cuma 15:45
Xbox 360 Gamepad’ine Doping

Oyun dünyası uzun bir süre önce konsol ve bilgisayar olarak ikiye ayrıldı. Birbirlerine karşı farklı avantaj ve dezavantajları bulunan bu iki platformun ayrıldığı en önemli noktalardan biri ise kontrol cihazları.

Konsol oyuncuları gamepad ile oyun oynamanın rahatlığının başka hiçbir şeyde olmadığını söylerlerken, PC oyuncuları ise klvaye ve farenin yerini tutacak bir cihazın olmadığını düşünüyorlar. (Kinect Avrupa’ya Geliyor)

Mevcut oyun konsollarındaki gamepad’lerin tasarımları kullancıların ellerinin olabildiğince rahat olması için tasarlanmış olsa da bu durumu bir adım daha ileri götürmeyi hedefleyen tasarımlar da bulunuyor.

N-Control Avanger

Xbox 360 gamepad’ine takılabilen N-Control Avanger adlı kit de oyuncuların verimini artırmak amacıyla tasarlanmış.

Temel olarak, baş parmaklarınızı analog kollardan kaldırmanıza gerek kalmadan diğer tuşlara da basmanızı sağlayan bir kit olan N-Control Avanger ile en kötü oyuncunun bile en iyilerle rekabet edebileceği iddia ediliyor.

N-Control’ün nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

http://www.youtube.com/v/b9Mw5mAqUKQ?fs=1&hl=en_GB

:: Oyun gamepad ile mi yoksa klavye-fare ile mi oynanır?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox 360 Gamepad’ine Doping konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox 360 Gamepad’ine Doping ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox 360 Gamepad’ine Doping ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "