Okunma

Xbox Başkanı Xbox Hayranı Değil


03 Nisan 2016 Pazar 13:30
Xbox Başkanı Xbox Hayranı Değil

PlayStation 4.5 ve Xbox 1.5 çözümlerinin piyasaya sürüleceği dedikoduları bir süredir gündemi meşgul eden konular olarak karşımıza çıkıyordu.

Oyunseverleri son derece meraklandıran dedikoduların ortada gezdiği bir dönemde, Microsoft’un Xbox Bölüm Başkanı Phil Spencer, kafaları karıştıran açıklamalarda bulundu.

Bölüm Başkanı olduğu Xbox ürünlerinin Xbox One sürümünün büyük bir hayranı olmadığını ifade eden açıklamalarda bulundu.

Xbox 1.5 sürümünün piyasaya çıkacağı konuşulan bir dönemde Spencer’ın bu açıklamaları, yeni ürünün reklamına bir katkı yapmak istediği şeklinde değerlendirildi.

Phil Spencer ayrıca, Xbox One ya da Xbox 1.5 gibi sayılara takılmadığını, sahip olduğu tek politikanın her zaman daha ileriye gitmek olduğunu belirtti.

Venture Beat’de yer alan haberde yeni çözüm hakkındaki söylentilere bir anlam veremediğini ifade eden Spencer, firmanın ürün geliştirmeye devam edeceğinin bir sürpriz olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

Söz konusu açıklamalara paralel olarak Xbox 1.5 çözümünün gelecekte kullanıcılara sunulması sürpriz olarak gözükmüyor.

16-04/03/xbox-one-playstation-4-controllers.jpg

Sony ve Microsoft’un PlayStation, Xbox çözümlerine 0.5 sürümü eklemek istemelerinin nedeni ise PlayStation VR ve HoloLens teknolojilerine cihazların uyumluluğunu sağlamak için olduğunun altı çiziliyor.

:: PlayStation ve Xbox ürünlerinin sanal gerçeklik teknolojilerine yönelik olarak 0.5 sğrğm yükseltme tercihleri konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Xbox Başkanı Xbox Hayranı Değil”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sonra XBOX neden beklenen ilgiyi görmüyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ne oldu konsol alırım kafam rahat eder diyenler ! artık konsolların ömrü pc den daha mı kısa olacak ne!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bir buçuk dört buçuk oldu üç buçuk böyle isimlendirmemi olur 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  O zaman alsınlar bizimkileri geri yükseltsinler

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Olacak iş değil…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  sanal gerçeklik nedir yaaa

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Şu 0.5 olayı nedir ya? 4.5G, PS4.5, Xbox One 1.5 nedir yani? Two man and half man geliyor aklıma.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yalan yanlış şeyler yazmayın ben yabancı kaynaktan okudum adam aynen “I’m not a big fan of Xbox One and a half” dedi yani xbox 1.5 in büyük hayranı değilim dedi yani xbox one ın gelişmiş hali gibi bir versiyon çıkarmayı düşünmüyorlar

" Xbox Başkanı Xbox Hayranı Değil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Başkanı Xbox Hayranı Değil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Başkanı Xbox Hayranı Değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "