Okunma

Xbox Live 10 Yaşında!


19 Kasım 2012 Pazartesi 06:30
Xbox Live 10 Yaşında!

Microsoft, Xbox Live oyun platformunun 10. yılını kutluyor. İlk olarak 15 Kasım 2002 tarihinde “hızlı, aksiyon dolu genişbant oyunculuk deneyimlerini sunmaya yönelik ilk online oyun arenası” olarak oyun severlere sunulan Xbox Live, son yıllarda konsol odaklı yapısının ötesine geçerek, Microsoft’un TV, telefon, PC ve tabletlerde de öncelikli eğlence servisi halini aldı.

Achievement olarak da bilinen başarı puanlarının oyunculuk literatürüne kazandırılmasını sağlayan Xbox Live, 2004 yılında yayınlanan Xbox Live Arcade ile konsol oyuncularına indirilebilir oyunlar sundu. Kişisel avatarların yaygınlaşmasıyla birlikte 2009 yılında Avatar Marketplace platformunu yayınlayan Xbox Live, oyun odaklı arayüzünden, günümüzde kullanılan eğlence odaklı arayüzüne geçişte pek çok güncelleme yaşadı.

2012 yılına geldiğimizde ise, Xbox sahipleri Xbox Music, Xbox Video ve Bing sesli arama gibi yeni uygulamalarla çok daha yenilikçi bir eğlence deneyimiyle karşı karşıya. Yaklaşık 40 milyon üyesi bulunan Xbox Live, yeni Xbox SmartGlass uygulamasıyla birlikte Windows 8, WP8, iOS ve Android cihazlarını da Xbox konsoluna bağlayarak ağını genişletmeye devam ediyor.

:: Xbox Live kullanıyor musunuz?

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox Live 10 Yaşında!”

  1. thepolice2 dedi ki:

    Xbox Dashboard’ u Türkçe oldu. Xbox Live sunucuları Türkiye’ ye gelirse artık sorun olmadan rahatça oynayabileceğiz.

" Xbox Live 10 Yaşında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Live 10 Yaşında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Live 10 Yaşında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "