Xbox Live hesapları saldırı altında


27 Kasım 2020 Cuma 12:30
Xbox Live hesapları saldırı altında

Xbox Live platformunda yer alan bir hata nedeniyle, bilgisayar korsanlarının sisteme kayıtlı herhangi bir e-postayı bulmasına izin verdiği tespit edildi. Bilgisayar korsanlarının kullanıcı e-posta adreslerine erişmesine izin veren güvenlik açığı şimdilik Microsoft tarafından düzeltilmiş gibi görünüyor. 

Xbox Live hesapları bilgisayar korsanlarının hedefi oldu

Vice’a bağlı Motherboard isimli bir site, geçtiğimiz hafta birkaç bilgisayar korsanının kendilerine ulaştığını ve Xbox oyuncu etiketine ekli e-postayı bulabileceğini iddia ettiğini bildirdi. Bilgisayar korsanının iddialarını test etmek için 2 farklı oyuncu etiketi yollayan site, birkaç dakika sonra bu etiketlerin bağlı olduğu e-posta adreslerinin taraflarına iletilmesiyle şok oldu. Normal şartlar altında sadece sahibinin göreceği şekilde gizli olması gereken e-postaların bu şekilde açık durumda olması da büyük bir güvenlik açığı olduğunu gözler önüne serdi. 

xbox-live-hesaplari-saldiri-altinda

Söz konusu açıkla ilgili konuşan bir Microsoft yetkilisi, müşterilerin güvenliğinin korunmasına yardımcı olmak için bir güncelleme yayınladığını ifade etti. Motherboard ile iletişime geçen korsanlardan biri “Bulduğum en kolay güvenlik açığı” ifadelerini kullanarak olayın vahametini gözler önüne serdi. Öte yandan korsan, siteden raporların sızıntı tamamen çözülene kadar yayınlanmamasını özellikle istemiş. 

Bir oyuncunun Xbox Live e-posta adresinin tek başına ifşa edilmesi, bir hesabın ele geçirilmesine neden olmuyor. Ancak çevrimiçi tacize veya daha endişe verici bir şekilde kimlik avı saldırılarına yol açabilme ihtimali bulunuyor. 2017 yılında Instagram buna benzer bir saldırıya maruz kalmıştı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox Live hesapları saldırı altında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Live hesapları saldırı altında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Live hesapları saldırı altında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?