Okunma

Xbox One Alexa ve Google Asistan destekleyecek!


03 Haziran 2018 Pazar 22:00
Xbox One Alexa ve Google Asistan destekleyecek!

Günümüzde isimlerini sıklıkla duyduğumuz dijital asistanlar Alexa ve Google Asistan artık Xbox One ile entegre olarak çalışabilecek. Windows Central tarafından yapılan açıklamalara göre, yeni gelecek olan Xbox One güncellemeleri ile dijital asistanlarla oyun konsolu yönetmek mümkün olacak. Xbox One Alexa ve Google Asistan ile uyumlu hale gelecek.

Gelecek Xbox One güncelleme paketleri içerisine bu özelliğin yerleştirileceği açıklandı. Microsoft’un bu özellik ile birlikte neler sunacağı henüz belli olmamakla birlikte, Windows 10 ile Alexa işbirliğini geçtiğimiz günlerde duymuştuk. Yani Xbox One dijital asistan desteği pek sürpriz olmadı.

Xbox One Alexa ve Google Asistan ile ne yapacak? 

Xbox One Alexa ve Google Asistan ile uyumlu hale geldiğinde, neler yapabileceğinizi bilmiyoruz. Ancak bu kontrolleri yaparken herhangi bir kulaklık kullanmamıza gerek kalmayacağı gerçeği ortada. Xbox One oyun konsolu, dijital asistanlar ile ilk kez bağlantı kuran konsollardan bir tanesi olacak.

Oyun konsolu üzerindeki temel kontrollerin Alexa üzerinden yapılması bekleniyor. Xbox One Alexa ile olan bağını kurduğu takdirde, Amazon’un dijital asistanı Alexa’nın, Windows ürünlerinde daha çok karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Xbox One Alexa ve Google Asistan destekleyecek!”

 1. Yiğit Aydoğan dedi ki:

  Google Asistan a nasıl destek sunuyor , Google ‘la konuşmadan anlamadım

 2. Musa dedi ki:

  Denemek için sabırsızlanıyorum xbox sahibi olan biri olarak

 3. Erkan dedi ki:

  Cortana turkiyede xbox da çalışmıyor

 4. Anonim dedi ki:

  Cortana turkiyede xbox da çalışmıyor

 5. Anonim dedi ki:

  Cortanası yok mu bunun neden Alexa

" Xbox One Alexa ve Google Asistan destekleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox One Alexa ve Google Asistan destekleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox One Alexa ve Google Asistan destekleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "