Okunma

Xbox One’a Sınırısız Bulut Depolama


28 Temmuz 2013 Pazar 13:30
Xbox One’a Sınırısız Bulut Depolama

Microsoft‘un sonbahar aylarında piyasaya çıkacak yeni oyun konsolu Xbox One‘ın sahip olduğu yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Yeni konsol sahipleri çeşitli verilerini bulutta sınırsız depolayabilecek. Xbox için bulut depolama aslında yeni bir özellik değil. Hali hazırda Xbox 360 için de sunulan hizmet Xbox One kullanıcılarına sınırları ortadan kaldırılmış olarak geliyor.

Her Yönüyle Xbox One

Xbox 360‘da 512 MB limitli olarak sunulan bulut depolama sadece oyun verilerinin ve oyunlarda elde edilen başarıların kaydedilmesine olanak sağlıyor. Yeni nesil Xbox sahipleri ise bulut depolama hizmetini sınırsız kullanabilecek. Kullanıcılar çok sayıda Xbox Live içeriğini bulutta saklayabilecek.

Sınırsız bulut depolama alanında saklanabilecek veriler arasında oyunlar, kullanıcı profilleri, elde edilmiş başarılar ve diğer veriler yer alıyor. Bulutta depolanan verilere, istenilen yerden istenildiği zamanda otomatik olarak erişmek mümkün. Sınırsız bulut depolama seçeneği Xbox One sahiplerinin tamamına Silver / Gold Xbox Live üyeliği ayrımı yapılmadan sunulacak. 

:: Hangi bulut depolama çözümlerinden yararlanıyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Xbox One’a Sınırısız Bulut Depolama”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çöp. Galaxy S4 varken…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kimse 20-25gb oyununu buluta atıp uğraşmaz Türkiye koşullarında saçmalık olur ;D

 3. marancı dedi ki:

  Sınırsız biraz yapay kalmış zaten bahsi geçen şeylerin boyutu ne kadar olacak ki

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu büyük bi hamle oldu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  PS3 ADAMSINNNN :d:d:d
  ,

" Xbox One’a Sınırısız Bulut Depolama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox One’a Sınırısız Bulut Depolama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox One’a Sınırısız Bulut Depolama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "