Xbox oyunları için ebeveyn kontrolü geliyor!


11 Aralık 2020 Cuma 09:00
Xbox oyunları için ebeveyn kontrolü geliyor!

Microsoft, yılbaşı tatili dönemiyle birlikte Xbox oyunları ile fazla zaman geçiren çocuklar için ebeveyn kontrolü getirdi. Xbox Aile Ayarları uygulaması için yapılacak güncelleme sonrasında konsol başında saatler geçirmek hayal olmuş gibi görünüyor.

Xbox oyunları için ebeveyn kontrolü nasıl olacak?

Microsoft tarafından güncellenecek Xbox Aile Ayarları uygulamasıyla ebeveynler, daha önceden sahip oldukları saat kısıtlaması dışında hesap engelleme ve satın alma gibi yeni kontrollere sahip oluyor.

Buna göre, daha önce saat sınırlandırması sağlayan uygulama, çocukların ödevlerini bitirmesi ya da aile üyeleriyle daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için ebeveynlere hesabı da engelleme imkanı sunacak.

xbox oyunları, xbox ebeveyn kontrolü, xbox aile ayarları

 

Güncellemeye göre “Ekran süresini duraklat” adlı fonksiyon, belli bir süre için ya da yetişkinin atayacağı belirli bir zaman dilimini kapsayabilecek. Bu engelleme, uygulama aracılığıyla herhangi bir zamanda kaldırılabilecek veya günün sonunda otomatik olarak kapatılabilecek.

Yine oyun satın alımlarında da, ebeveynler ay sonunda sürprizlerle karşılaşmamak adına, “Satın almak için sor” seçeneğini aktif hale getirebiliyor. Bu seçenek sayesinde yetişkinlerin haberi olmadan çocukların oyun alışverişi yapması da engellenmiş oluyor. Ancak çocuğun hesabında önceden yüklenmiş bakiye varsa ya da hediye kuponu atanmışsa satın alma engeli bu durumda kullanılamıyor.

Xbox oyunları için gelen bu yeni aile ayarları sizce nasıl olmuş? Bu özellik ebeveynler tarafından çocukların oyun oynamasını tamamen engellemek için kullanılabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Xbox yeni nesili yine kaybetti iki makina çıkarttı adamlar şaka gibi ya bunlar Sonynin rakibi dahi olamayacak kapasitedeler

" Xbox oyunları için ebeveyn kontrolü geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox oyunları için ebeveyn kontrolü geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox oyunları için ebeveyn kontrolü geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  2. 2 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  3. 3 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  4. 4 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  5. 5 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  6. 6 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  7. 7 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  10. 10 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?