Okunma

Xbox360 En Sonunda PS2’yi Geçti!


15 Ağustos 2009 Cumartesi 06:00
Xbox360 En Sonunda PS2’yi Geçti!

Nielsen Araştırma Grubu, 2009 başlangıcından itibaren 6 ay süre ile aralıksız devam ettirdiği ve nihayet bu ay sonlandırdığı konsol dünyası analizinin sonuçlarını paylaştı. Nielsen’in 2009 raporuna göre oyunseverlerin aylık ortalama süre bazında başında en çok vakit geçirdikleri konsol olma ünvanına sahip olan PS2, bu unvanını Microsoft’un prensi X360’a kaptırmış durumda.

Grubun 2007 Nisan ayında izlemeye aldığı konsol oyuncuları 2009 yılı Ocak ayına kadar, zamanlarını en çok PS2 karşısında geçiriyorlardı. Bu yılın Ocak ayında başlayan ve 6 süreyle devam eden yeni araştırmada ise, genel ortalamada % 22,25 ile en çok oynanan konsol X360 oldu.

Piyasa uzmanları X360’ın bu başarısına sebep olarak Microsoft’un sunduğu Live desteğinin başarısı ve Live’ın Last.fm, Games on Demand ve en son olarak Twitter ve Facebook gibi oluşumlarla ortaklıklarının bulunmasını gösteriyorlar.

:: Bir oyun konsolunun başında en çok kaç saat geçirdiniz?

Yazan: Rumi Çabuk
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox360 En Sonunda PS2’yi Geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox360 En Sonunda PS2’yi Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox360 En Sonunda PS2’yi Geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "