Okunma

Xbox’lar Müzelik Oluyor


27 Temmuz 2011 Çarşamba 06:00
Xbox’lar Müzelik Oluyor

Eğer ilk çıkan, devasa büyüklükteki Xbox’lardan sizde de varsa artık bunu hava atma unsuru olarak kullanabilirsiniz. Çünkü işte o Xbox’lar müzelik oluyor. Yakın bir zamanda Microsoft, eski bilgisayarlar ve oyunlara yer veren International Center for the History of Electronic Games (ICHEG) isimli bir müzeye hatırı sayılır bir bağış yapmaya hazırlanıyor. Bağışlanacaklar arasında eski Xbox modelleri de bulunuyor.

Bunun dışında aralarında Xbox360’ın da bulunduğu pek çok donanım parçalarına ait prototipler de müzeye gönderilecekler arasında. Microsoft Xbox yöneticilerinden David Hufford yaptığı açıklamada “Oyun endüstrisinin gelişmesinde ve yeni fikirlerin oluşmasında büyük bir paya sahip olmaktan gurur duyuyoruz. İnteraktif eğlence ürünlerimize ait tarihimizin ICHEG’de sergilenmesinden de oldukça heyecanlıyız” dedi.

ICHEG koleksiyonu arasında sadece Microsoft ürünleri yok. Yüksek sayıda oyun ve oyunlara ait araç ve gereçler de bulunuyor. Şimdiden 120 adet Arcade oyun konsolu, 10 binden fazla konsol oyunu, yüzlerce oyun dergisi, kitap ve strateji rehberi de sergilenenler arasında.

:: Böyle bir müzenin ülkemizde de olmasını istemez miydiniz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox’lar Müzelik Oluyor”

  1. fakcakaya dedi ki:

    biz millet olarak gezmeyi severiz…böyle biyerde olsa gezerdik…

" Xbox’lar Müzelik Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox’lar Müzelik Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox’lar Müzelik Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "