Okunma

Xiaomi Mi A1 için Oreo güncellemesi askıya alındı!


13 Ocak 2018 Cumartesi 15:00
Xiaomi Mi A1 için Oreo güncellemesi askıya alındı!

Xiaomi’nin müşterilerine verdiği sözü tutabilmek için 2017 yılının son günü, Mi A1 modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesini yayınladığını duyurmuş ve güncelleştirmenin detaylarını sizlerle paylaşmıştık.

Ancak, kullanıcılardan gelen geri bildirimler Xiaomi’nin sözüne sadık kalabilmek için çok acele ettiğini gözler önüne seriyor. Zira, Xiaomi Mi A1 kullanıcıları Android Oreo ile birlikte ciddi sorunlar ile karşı karşıya kaldılar.

Mi A1 kullanıcıları birçok sorun ile karşı karşıya kaldı!

Mi A1 kullanıcılarının Xiaomi’ye bildirdikleri sorunlar arasında telefon ve kamera uygulamalarının yanı sıra ortam ışığı algılayıcısının ve parmak izi okuyucunun çalışmaması yer alıyor.

Kullanıcılardan gelen şikayetlerin artması üzerine, Xiaomi yetkilileri hatalar giderilene kadar güncelleştirmenin dağıtımının durdurulduğunu açıkladı. Yetkililer tarafından güncelleştirmenin tekrar yayınlanacağı tarih hakkında net bir bilgi verilmezken, önümüzdeki birkaç hafta içinde ifadesi kullanıldı.

Bluetooth bağlantısı aktif hale getirildiğinde pilin kısa sürede boşaldığını dile getiren kullanıcılara telefon uygulaması için bir çözüm yolu önerildi.

Mi Community forumlarındaki bir Xiaomi temsilcisi, kritik öneme sahip telefon uygulamasının kullanılabilmesi için MyJio isimli uygulamanın kaldırılmasını veya “ Telefon ” izinlerinin devre dışı bırakmasını öneriyor.

:: Güncelleştirme sonrasında bu kadar sorun ortaya çıkması hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Xiaomi Mi A1 için Oreo güncellemesi askıya alındı!”

  1. Zekeriya HAKKI dedi ki:

    Şimdi millet gelir saçma sapan yazar bu telefon 1250 lira 64 gb arka cift kamera parmak izi sensoru cift hat daha ne ister bi insan hangi surum stabil ise onda kalsin unutmamak lazim bu telefon 4 bin 5 bin lira degil ben evkurdan alicam 10 taksit 149 – 149 bu haberi duydum diye vazgececek degilim heralde dostlar ne olur bi hafta sonra gelsin sknti yok benim acimdan yani

Yorum yazın

Geri bildirim