Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı


11 Mart 2020 Çarşamba 07:45
Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı

Xiaomi Redmi Note 9 ailesinin tanıtım tarihinin açıklanmasının ardından, corona virüsü nedeniyle lansmanın internet üzerinden paylaşılacağı ve basın mensuplarının davet edilmeyeceği açıklanmıştı. Tanıtıma bir gün kala Xiaomi Redmi Note 9 ailesiyle alakalı farklı sızıntılar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Xiaomi Redmi Note 9 Pro modelinin ardından, Xiaomi Redmi Note 9 performans testi de sızdırıldı.

Xiaomi Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı!

Xiaomi 2 Mart’ta yaptığı resmi açıklama ile yeni Redmi Note ailesini 12 Mart‘ta tanıtacağını açıklamıştı. Hemen ardından 3 Mart‘ta yapılan açıklama ile de corona virüsü nedeniyle lansmanın online olarak yayınlanacağı fakat basın mensuplarının fiziksel katılım sağlayamayacağını bildirdi.

Birkaç gündür ortaya çıkan Redmi Note 9 Pro sızıntılarının ardından, Redmi Note 9 hakkında önemli sızıntılar da bugün geldi. Xiaomi Redmi Note 9 Pro’nun Qualcomm’un Snapdragon 720G işlemcisi ile güçlendirileceği ortaya çıkmıştı. Fakat Pro olmayan model hakkında net bir bilgi yoktu. Bugün ortaya çıkan performans testleri ile lansmanına bir gün kalan cihazın donanım özellikleri de belli oldu.

Xiaomi Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı! - ShiftDelete.Net(1)

Xiaomi Merlin kod ismiyle Geekbench testlerinde görüntülenen yeni Redmi Note 9, MediaTek Helio G70 işlemcisi ile birlikte gelecek. Her iki işlemci de iki büyük çekirdek üzerine kurgulanmış olsa da, Helio G70 Snapdragon A75 yerine, Cortex-A76 mimarisi ile destekleniyor.

Xiaomi Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı! - ShiftDelete.Net(3)

Şaşırtıcı olan ise Redmi Note 9’un performans testlerinde 6 GB RAM barındırması oldu. En son söylentilere dayanarak, Pro sürümünün 4 GB ve 6 GB olarak iki farklı varyantla piyasaya çıkacağı biliniyordu. Pro olmayan standart modelin ise tek varyant 4 GB RAM ile çıkması en muhtemel ihtimaller arasındaydı. Fakat görünen o ki Redmi Note 9 da RAM tarafında iki farklı seçenek sunacak.

Cihazın tüm donanım ve tasarım detaylarını yarın yapılacak lansman ile sizlerle paylaşıyor olacağız. İki cihaz için de bilinenler şimdilik bu yönde. Lansman ile bu bilgilerden farklı nelerle karşılaşacağımızı da göreceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

wtf

" Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Redmi Note 9 performans testi sızdırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik