Okunma

CeBIT 2009: iPhone’a Doping


04 Mart 2009 Çarşamba 17:24
CeBIT 2009: iPhone’a Doping

Birçoğumuzun başına gelmiştir. Cep telefonu ile konuşurken bir bakmışsınız ki piliniz bitmiş. İşin daha da kötüsü cep telefonunun pilini şarj edebileceğiniz uygun bir yer de yok. Hatta daha da kötüsü siz bir iPhone sahibisiniz. Bunlar bir korku filminden sahneler değil. Tam tersi hayatın tam bir gerçeği. Peki böyle bir durumda ne yapılmalı. Hele özellikle iPhone söz konusu ise. Ne de olsa iPhone’a ikinci bir pil takmak imkansız.

Fuar’da gördüğümüz XPAL Power adlı bir mark işte buna bir çözüm üretmiş. XPAL Power, AP1200 olarak adlandırılan bir ürün sayesinde iPhone’u şarj etmekle kalmıyor aynı zamanda onu mümkün olduğu en iyi derecede çizik ve darbelerden de koruyor.

XPAL, 117 x 67 x 21 mm boyutunda ve 68 gr ağırlığında

AP1200 esasında harici bir pil ünitesi. Bu ürün iPhone’a bir koruma kabı gibi takılıyor. Ürün, iPhone’a takılır takılmaz şarj işlemini başlatabiliyor. Bu sayede ekstradan 255 saat’e kadar Stand-By veya 4 saat’e kadar bir konuşma süresine sahip olunabiliyor. Ürünün bir özelliği, yanda bulunan tutma yerinin el’e iyi oturması ve bu sayede de ürünün kaymasını engellemesi.

XPAL Power, 1200 mA’lik bir güç kapasitesine sahip olan Lithium Polymer pil kullanıyor. Söylenenlere göre bu ürünü en az 500 kere şarj etmek mümkün. Şarj işlemi birlikte verilen USB kablo yardımıyla yapılıyor. Şarjın bittiğini ise, üzerinde bulunan dörtlü LED takımı gösteriyor.

:: iPhone’a güç katacak donanımlar hangileri?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CeBIT 2009: iPhone’a Doping konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT 2009: iPhone’a Doping ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT 2009: iPhone’a Doping ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "