Okunma

Sony Xperia XA1 için önemli güncelleştirme!


14 Ocak 2018 Pazar 08:00
Sony Xperia XA1 için önemli güncelleştirme!

Sony geçtiğimiz yıl kullanıcılar ile buluşturduğu Xperia XA1 ve Xperia XA1 Plus modelleri için yeni bir güncelleştirme yayınladı. Güncelleştirmenin odak noktasında ise Meltdown ve Spectre güvenlik açıkları var.

Xperia XA1 ve XA1 Plus için Meltdown güncelleştirmesi!

Sony Xperia XA1 serisi için için yayınlanan güncelleştirme ile birlikte 5 Ocak 2018 tarihli güvenlik yamaları cihazlar ile buluşturuluyor.

Bu yamalar oldukça önem taşıyor, zira son günlerde teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen Meltdown ve Spectre güvenlik açıkları gideriliyor.

Güncelleştirme ile sürüm numaraları, Xperia XA1 için 40.0.A.6.175’den 40.0.A.6.189‘a, Xperia XA1 Plus için ise 48.0.A.1.117’den 48.0.A.1.131‘e yükseltiliyor. Cihazlar Android 7.0 Nougat sürümünde kalmaya devam ederken, ilerleyen aylarda Android Oreo güncelleştirmesini alacaklar.

Sony son dönemde Xperia serisi telefonları için güvenlik güncelleştirmeleri konusunda oldukça hızlı adımlar atıyor. Sony’nin OTA yoluyla dağıtımına başladığı güncellemenin tüm cihazlara ne zaman ulaşacağı ise bilinmiyor.

:: Sony’nin yayınladığı güncelleştirme cihazınıza ulaştı mı?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “Sony Xperia XA1 için önemli güncelleştirme!”

  1. Alican ahmedıv dedi ki:

    Nasıl güncelleme yapmalı?

  2. Emre Namlıoğlu dedi ki:

    Xa1 ultranın bașı kelmi?

Yorum yazın

Geri bildirim