Okunma

Ya WoW Ücretsiz Olsaydı?


24 Haziran 2008 Salı 21:00
Ya WoW Ücretsiz Olsaydı?
Blizzard, şirketler tarihine geçebilecek bir kararın eşiğinden döndüğünü itiraf etti. Şu anda 10 milyonun üzerinde oyuncusu olan World of Warcraft, ilk başta reklamla finanse edilen, ücretsiz bir MMORPG olarak düşünülmüş. Bizzat başkan yardımcısı Bob Pardo‘dan gelen açıklamaya göre, ilk başlarda aylık ücret düşünülmezken, pazar araştırması sonrasında bu durumun Blizzard‘a yaramayacağı anlaşılmış. Her ay para ödenirken bu kadar kullanıcısı bulunan ve MMO tarihinin en başarılı oyunu olan World of Warcraft, bir ücretsiz olsaydı ne hale gelirdi acaba?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Ya WoW Ücretsiz Olsaydı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ya WoW Ücretsiz Olsaydı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ya WoW Ücretsiz Olsaydı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "