Okunma

Yahoo BrowserPlus’un Dağıtımına Başladı


31 Ağustos 2009 Pazartesi 14:07
Yahoo BrowserPlus’un Dağıtımına Başladı

Yahoo, Browser Plus teknolojisini büyük bir alana yaymaya karar verdi. Bu eklenti ile birlikte Yahoo Messenger 10 Beta sürümü de otomatik olarak kuruluyor.

BrowserPlus web sitelerine özellikler katan bir eklenti. Sürükle bırak, resim işleme ve birden fazla verileri Internet ortamına yükleyebilen bu eklenti, aynı zamanda Wii Remote gibi hareket algılayıcıları da destekleyebiliyor.

Ürünün en büyük özelliği, Framework olmasından dolayı geliştirilebilmesi. Bunun anlamı geliştiricilerinin bu ürüne farklı özellikler de katabilmeleri.

 

Browser Plus eklentisini kurarken Messenger 10 Beta sürümünü de otomatik olarak yüklüyor.

 

Bu ürün Vista ve Windows 7 işletim sistemleri altında Firefox 3, Safari, Chrome ve Internet Explorer 6 tarayıcılarla birlikte çalışıyor. Windows XP kullanıcıları bu ürünü kullanabilmek için Firefox’un ikinci sürümünü tercih etmeleri gerekiyor.

Mac OS X 10.4 veya 10.5 kullanan kullanıcılar Safari veya Firefox 3 tarayıcılara sahip olmaları gerekiyor. Mac OS X 10.6 Snow Leopard kullananlar şimdilik Fİrefox 3 ile bu desteği alabilecekler.

:: BrowserPlus eklentisini kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo BrowserPlus’un Dağıtımına Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo BrowserPlus’un Dağıtımına Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo BrowserPlus’un Dağıtımına Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "