Okunma

Yahoo Fişi Çekti


18 Nisan 2009 Cumartesi 18:45
Yahoo Fişi Çekti

Aralık 2008’de yeni video yükleme imkanını kapatarak, kullanıcılarını Flickr‘a yönlendiren Jumpcut servisi, Yahoo’dan son darbeyi de aldı. Web tabanlı bir video düzenleme uygulaması olan Jumpcut’un 15 Haziran 2009‘da tamamen kapanacağı netlik kazandı. Peki Jumpcut nerede hata yaptı?

Eğri Oturup Doğru Konuşalım

İlk olarak, çektiğiniz bir videoyu düzenlemeden internete yüklemek başlı başına tuhaf bir fikirdi. Öte yandan, hazırladığınız videoları indirmek ya da YouTube ve benzeri sitelere doğrudan yüklemek mümkün değildi. Tek yapabildiğiniz, Jumpcut’a link vermek ya da web sayfanıza Jumpcut üzerinden videoyu gömmekten ibaretti.

Yahoo ise başlangıçta yapması gerekeni iş işten geçince yaptı ve yakın zamanda mevcut kullanıcılara sitede kayıtlı videolarını indirebilecekleri bir araç sunacağını açıkladı. Jumpcut’ın ardından Yahoo hariç ağlayan olup olmayacağı ise bilinmiyor.

:: Jumpcut servisini kullanıyor muydunuz?

Bilgi İçin : Jumpcut
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo Fişi Çekti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo Fişi Çekti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo Fişi Çekti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "