Okunma

Yahoo Microsoft İşbirliğinde Son Perde!


27 Ekim 2010 Çarşamba 18:19
Yahoo Microsoft İşbirliğinde Son Perde!

İnternet ve teknoloji dünyasının iki önemli ismi arasındaki işbirliği, farklı ve yenilikçi formlarda ışık bulmaya devam ediyor.

Microsoft ve Yahoo!’nun, arama motoru konusundan internet reklamcılığına kadar geniş bir mecrada süregelen birlikteliğinde son perde, Yahoo’nun, arama motoru sayfalarındaki reklamları Microsoft’un adCenter‘ına emanet etmesiyle açılıyor.

 

 

Microsoft’un semantik arama motoru ing ile Yahoo! arasında geçen sene içerisinde başlayan işbirlikteliğine göre, Yahoo’nun arama sonuçları Bing destekli olmaya başlamıştı. Bu sene içerisinde işbirliği, arama mecrasından çıkıp reklam dünyasında kendine yer buldu.

Microsoft’un sahibi olduğu adCenter, Amerika‘da 163 milyon civarında kullanıcıya hitap edecek. Kanada‘da da 15 milyon kullanıcıya işlem yapacak olan adCenter, bu sayede Yahoo’nun sahibi olduğu pazardan Microsoft’a pay sahibi olma fırsatı sağlayacak.

:: Microsoft ile Yahoo arasındaki işbirlikteliği sizce iki firmanın da rakipleri karşısında avantajlı duruma geçmesini sağlayacak mı?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo Microsoft İşbirliğinde Son Perde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo Microsoft İşbirliğinde Son Perde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo Microsoft İşbirliğinde Son Perde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "