Okunma

Yapay zeka ve pilotlar yarışacak!


15 Eylül 2018 Cumartesi 12:00
Yapay zeka ve pilotlar yarışacak!

Yapay zeka ve insan arasındaki rekabet, gittikçe daha da çekişmeli noktalara gelmekte. Bu kez yapay zeka ve insanlar, drone yarışlarında karşı karşıya geliyor.

Drone Yarış Ligi 2019’da yapay zeka ve insan yarışacak!

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş olan Drone Yarış Ligi etkinliği, gittikçe daha da popüler bir hale bürünüyor. Bu seneki etkinlikte ilginç bir olay yaşanacak ve insanların kullandığı drone’ların yanında, bir de yapay zeka kullanan drone’lar için bir yarışma olacak. Toplamda 2 milyon dolardan fazla ödül dağıtılacak olan yarışmada, yapmış olduğu yapay zekalı drone ile yarışmanın şampiyonunu yenebilecek olan takım, 200.000 dolar ödül kazanacak.

yapay zeka ve insan

Drone Yarış Ligi’nin kurucusu ve CEO’su Nicholas Horbaczewski, yapmış olduğu açıklamada, “Yarışçılarımız, şu an için herhangi bir yapay zeka ile çalışan drone’u çok rahat bir şekilde yenebilir. Amacımız, yapay zekalı droneların gelişme kaydetmesini sağlamak.” dedi.

Açıklamadan yapılabilecek çıkarımla bu sene, 200,000 dolarlık ödülü kazanabilecek bir drone olmayacak gibi görünüyor. Sonraki senelerde ise, mutlaka insanları yenebilecek drone’lar da piyasaya çıkacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yapay zeka ve pilotlar yarışacak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Müthiş.

" Yapay zeka ve pilotlar yarışacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka ve pilotlar yarışacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka ve pilotlar yarışacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "