Okunma

Yarışçılar Daha Agresif


02 Nisan 2009 Perşembe 18:48
Yarışçılar Daha Agresif

Huddersfield University‘deki boş vakti bol olan bilim adamları, yarış oyunlarının, oyuncuları FPS ve diğer spor türlerinden daha agresif hale getirdiklerini öne sürdü.

30 kişilik bir gruba Project Gotham Racing, 3D masa tenisi ve adı belirtilmeyen bir FPS oynatan araştırmacılar, nabız ve beyin aktiviteleri açısından en büyük değişikliği PGR‘nin sağladığını ortaya çıkardı.

“Kıyasıya Mücadele” Diye Boşa Denmiyor

Yarış oyunlarının katılımcıları görsel şiddetin bulunduğu FPS’den daha agresif hale getirdiğini belirten araştırmacılar, gerçekçiliğin artmasıyla birlikte video oyunları ve şiddet arasındaki ilişkinin tekrar değerlendirilmesi gerekebileceğini belirtti.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yarışçılar Daha Agresif konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yarışçılar Daha Agresif ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yarışçılar Daha Agresif ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "