Okunma

YASAD Ve Bahçeşehir El Ele


26 Ağustos 2009 Çarşamba 04:21
YASAD Ve Bahçeşehir El Ele

20 Ağustos’ta imzalanan protokolle, YASAD üyesi şirketler, yazılım sektörünün ihtiyacı olan uygulamalı ve markalı derslerin açılması, bu konuda araştırma, proje ve ortak çalışmalar yapılması için Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte çalışacak. Bu işbirliğiyle, yazılım sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, YASAD ile yapılan işbirliğinin üniversite açısından büyük önem taşıdığını söylüyor: “YASAD, yazılım sektörünün bütün önemli aktörlerini bünyesinde bulunduran çok önemli bir dernek. Sektördeki gelişmeler hakkında bilgi alabileceğimiz, kendimizi bu gelişmelere adapte etmemizi sağlayabilecek bir kurum. Bu işbirliği, yazılım alanında çalışmak isteyen öğrencilerimizin en iyi eğitimi almalarına yardımcı olacak.

Bu işbirliğiyle, YASAD’ın eğitimde gördüğü eksiklikleri tamamlayabilmek, sektörün talep ettiği doğru nitelikli elemanları yetiştirmek ve sanayinin üniversiteyle gerçek bir iletişim içinde olmasını sağlamak mümkün olacak. Hiç kuşkusuz, sanayi ve üniversite, birbirini desteklemesi gereken iki aktör.”

 

Bahçeşehir Üniversitesi, aynı zamanda Dünya CO-OP Eğitimcileri Derneği’nin üyesi

Bahçeşehir Üniversitesi’nin uygulamaya koyduğu ve sanayi-akademi işbirliğine dayanan CO-OP Eğitim Modeli, öğrencilerin 3-6-9 aylık sürelerle iş ortağı kurumlarda tam-yarı zamanlı ya da proje bazlı olarak çalışmalarını, diğer yandan kurumlar tarafından sektörel ihtiyaçlara dönük uygulamalı ve markalı dersler verilmesini öngörüyor.

CO-OP, iş dünyasına nitelikli işgücü, öğrencilere de okurken iş tecrübesi kazandırmaya yönelik bir proje. Üniversite, 2010’da CO-OP projesi kapsamında 300 iş ortağına ulaşmayı hedefiyor. Bahçeşehir Üniversitesi’nin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine açık olan CO-OP‘tan üniversitenin tüm öğrencileri yararlanabiliyor.

:: Bu işbirliği için ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YASAD Ve Bahçeşehir El Ele konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YASAD Ve Bahçeşehir El Ele ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YASAD Ve Bahçeşehir El Ele ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "