Yeni 2020 emojisi onaylandı!


22 Eylül 2020 Salı 11:00
Yeni 2020 emojisi onaylandı!

2020 yılında devam eden pandemi süreci ile ilgili birçok konuda yeni çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Şimdi de yeni emojiler ile ilgili yapılan çalışmanın detayları ortaya çıktı. Yeni tasarlanan bir emoji, 2020 emojisi olarak onay almış gibi görünüyor. Anlaşılan o ki söz konusu bu emoji, 2020 yılını ifade etmek için kullanılan bir örnek olarak kullanıcılara ulaştırılacak.

2020 yılını ifade etmek için 2020 emojisi tasarlandı

Kısa bir süre önce Unicode Consortium tarafından onaylanan yeni emojinin detayları ortaya çıktı. Yeni emoji gözleri yuvarlanmış yüz olarak isimlendiriliyor. Her ne kadar yeni emojinin 2021 yılında önce kullanıma başlanması zor gibi görünse de, 2020 yılında yaşanan kargaşayı ifade etmek için kullanılabileceği yönünde ifadeler bulunuyor.

2020 emojisi

Yeni emojinin, cinsiyet belirten emojiler için de tasarlanacağı ifade ediliyor. Aslında daha önce Microsoft ve Google tarafından kullanılan gözleri x olarak tasarlanmış emoji bulunuyordu. Bu emojinin daha önce kullanımda olan emojiye benzetildiğine de dikkat çekmek gerekiyor.

Daha önce de belirtildiği gibi yeni 2020 emojisi, 2021 yılında tamamlanacak olan yeni Unicode kapsamında kullanıma başlanacak. İsmi konusunda da o zamana kadar net bir karar verilmesi bekleniyor. Doğrudan 2020 ismi anılmayacak olsa da bu yönde bir kullanım olması bekleniyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Yeni 2020 emojisi onaylandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni 2020 emojisi onaylandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni 2020 emojisi onaylandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi