Okunma

Bluetooth 3.0 Çok Yakında!


10 Nisan 2009 Cuma 11:12
Bluetooth 3.0 Çok Yakında!

Bluetooth radyo sinyallerinin çağımızda kişisel cihazlara girmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Kablosuz ağ teknolojisi standardı olan 802.11 ile birlikte kullanıldığında özellikle cep telefonlarının vazgeçilmez özelliklerinden bir tanesi. Bluetooth 3.0 teknolojisi geriye dönük uyumlulukla birlikte yeni sürümünde kablosuz ağlarda kullanılan 802.11 standardı içinde yer alacak. Bu şekilde, UWB (ultra wide band) teknolojisini kullanan Bluetooth 3.0, kablosuz ağların hızında kısa mesafede veri iletişimi sağlayabilecek.

Tarih Ne Zaman?

Yeni Bluetooth standardı 21 Nisan‘da açıklanacak ve cep telefonlarını kabloyla bilgisayara bağlama ihtiyacı ortadan kalkacak. Belki de kablosuz ağ teknolojilerinin bazıları artık yerini Bluetooth’a bırakacak. Bunu da zaman gösterecek.

:: Yeni Bluetooth teknolojisini telefonlarda ne zaman görebileceğiz?

Bilgi için: Bluetooth SIG
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bluetooth 3.0 Çok Yakında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bluetooth 3.0 Çok Yakında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bluetooth 3.0 Çok Yakında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "