Okunma

Yeni Firefox Yeterli Değil!


20 Temmuz 2009 Pazartesi 06:56
Yeni Firefox Yeterli Değil!

Mozilla geçtiğimiz hafta içerisinde Firefox‘un yeni versiyonu 3.5.1‘i yayınladığını duyurmuştu. Bu yeni versiyonda Firefox yazılımı daha hızlı bir hale getirilmeyi hedefleniyordu. Mozilla sözünde durmuş ve yazılımın 3.5 versiyonuna nazaran, 3.5.1’in daha hızlı bir sürüm olmasını başardı.


Firefox’un en hızlı tarayıcı olması için daha çok çalışması gerekiyor.

Internet Explorer, Safari gibi rakiplerini sollamayı başaran tarayıcı, hala en büyük rakiplerinden biri olan Google Chrome‘un hızına yetişebilmiş değil.  Açılış süresi, sayfa yükleme süreleri, çoklu sekme esnasındaki hızı konusunda Google Chrome halen daha lider konumunda gözüküyor.

:: Siz hangi tarayıcıyı tercih ediyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Yeni Firefox Yeterli Değil!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  En iyi tarayıcı İE ***** diyosunuz ya bence hiçte yavaş değil

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben firefox kullanıyorum ve hızından hiç memnun değilim. Ãœstelik tüm eklentiler de devredışı. Basit tarayıcılar daha hızlı çalışıyor, bir takıp özellikleri kısıtlı pluyor ama bazen de hız daha önemli oluyor ve basit tarayıcıları da zaman zaman seçmek zorunda kalıyorum. Yanlış anlaşılmasın hızım 4 mbit ve 512 kbps’den de hemen hemen hiç farklı deği. Çünkü her siteye bağlanmadan önce herhalde 10-20 ayrı denetim yapılıyor ve bunu engelleyemiyoruz. O yüzden basit tarayıcılar daha kullanışlı geliyor bana.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  FF’den çok memnunum ve üstün bir performans da beklemiyorum. Mozilla Vakfı bu proje için gerçekten de çok büyük emekler harcadı. Hız konusunda 2. vs diye koskoca projeyi -MS IE’nin en büyük alternatifi- kötülememek gerekir. Bora.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bir Tester olarak Evet firefoxun açılış süresi yavaş kalıyo Hız olarak Sıralarsak 1.Opera 9.56 2.Google Chrome 3.Firefox 3.5 Rc2(3.5 in enhızlı sürümü Rc 2 Dir)4.İe 8 …. diye gidiyor Bence

 5. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl bir haber! safari zaten en hızlısı nasıl safariden hızlı oluyorda google chrome den yavaş oluyor ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Peki Hinliler Çun mu?

" Yeni Firefox Yeterli Değil! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Firefox Yeterli Değil! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Firefox Yeterli Değil! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "