Okunma

Yeni iPad’deki üzen Apple Pencil detayı!


20 Mart 2019 Çarşamba 21:30
Yeni iPad’deki üzen Apple Pencil detayı!

Bazı iPad modellerinde kullanabileceğiniz Apple Pencil, pek çok noktada tabletinizi daha işlevsel bir hale getirebiliyor. Bununla birlikte Apple Pencil desteğine sahip iPad modelleri arasına, iki yeni model daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yeni iPad Mini ve iPad Air modelleri de, Apple Pencil desteğiyle satışa sunulacak. Ancak yeni bilgiler, yeni iPad modellerinde önemli bir Apple Pencil özelliğine yer verilmediğini gösteriyor. Üzen Apple Pencil detayı haberimizde!

Yeni iPad modellerinde yer verilmeyen Apple Pencil detayı!

iPad Pro modelleriyle birlikte oldukça yoğun tercih edilen Apple Pencil, yeni iPad Pro modeliyle birlikte önemli bir yeniliğe kavuşmuştu. Endüktif şarj yöntemi ile birlikte Apple Pencil, iPad Pro’nun üstünde kablosuz bir şekilde şarj edilebiliyordu.

Bununla birlikte yeni iPad modellerinde bu şekilde bir desteğin bulunmayacağı, gelen bilgiler arasında bulunuyor. Söz konusu modellerde Apple Pencil kullanmak isterseniz, Apple Pencil şarjı için bir Lightning kablosuna ihtiyaç duyacaksınız.

Apple Pencil detayı

Söz konusu modeller iPad modelleri arasında orta segment model olma özelliği taşıyor. Yabancı kaynaklara göre bu teknolojinin bu modellere entegre edilmesi, modellerin maliyetini de yükseltiyor. Söz konusu artış bütçe olarak konumu bozacağı için, bu modellerde bu teknolojiye de yer verilmemiş. Yani yeni iPad modelleriyle Apple Pencil kullanmak istiyorsanız, ilk nesil bir Apple Pencil edinmeniz gerekiyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni iPad’deki üzen Apple Pencil detayı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Cook çok üzüldüm. Neden neden diye haykırdım. Ağladım.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu yaptığınız boş haber. Zaten ikinci nesil pencil desteği yok yalnızca birinci nesil pencil kullanılabiliyor yeni çıkan air ve mini’de. Birinci nesil de lightningden şarj oluyordu.

  3. Anonim dedi ki:

    apple fakir gariban tasarımcının teki ne yapsın fason üreticiler çok pahalıya malediyor…

" Yeni iPad’deki üzen Apple Pencil detayı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni iPad’deki üzen Apple Pencil detayı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni iPad’deki üzen Apple Pencil detayı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "