Okunma

Yeni Macbook Pro klavye detayıyla dikkat çekiyor!


15 Temmuz 2018 Pazar 16:00
Yeni Macbook Pro klavye detayıyla dikkat çekiyor!

Apple‘ın geçtiğimiz günlerde güncellediği fiyatlardan sonra neredeyse B sınıfı araba fiyatlarına yaklaşan fiyatlarıyla yeni Macbook Pro, ülkemize oldukça ses getiren bir giriş yapmıştı. Apple‘ın umut bağladığı yeni Macbook Pro klavye sorunu konusunda resmi olarak çözüm getirmediğini söylüyor olsa da durum bundan biraz daha farklı gibi gözüküyor.

Apple geçtiğimiz günlerde 2017 Macbook Pro modellerini güncelleyerek daha güçlü işlemci, yeni T2 çipi ve daha büyük depolama alanı seçenekleri sundu.

Ayrıca kullanıcıların şikayetlerini de dinleyen Apple, yeni modellerde kullanılan klavyenin daha sessiz olduğunu da duyurmuştu.

Yeni Macbook Pro klavye sorunu yaşatmayacak!

2017 model Macbook‘larda klavyenin ufak bir tozlanma sonrası basmayacak hale gelmesi kullanıcıların canını sıkmıştı.

Üstelik bozulan tuşun yeniden kullanılabilir hale gelmesi için tüm klavyenin değişmesi gerektiğinin ortaya çıkması sorun yaşayan kullanıcıları iyice çileden çıkartmıştı.

Apple, her ne kadar bu probleme çözüm getirdiğine dair bir söylemde bulunmamış olsa da iFixit ekibi, bu sorunun da çözülmüş olabileceği konusunda hemfikir.

Tuşların altına eklenen küçük bir plastik bant sayesinde toz ve kirin girmesi çok daha zor olacağa benziyor. Eklenen bu küçük detay, aynı zamanda klavyenin sessizleşmesine de katkıda bulunmuş gibi gözüküyor.

Yani Apple, yeni Macbook Pro klavyesine eklediği ufak bir plastik bant ile birlikte kullanıcıların şikayetçi olduğu iki problemi birden yok etmeyi başarmış.

 

 

 

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni Macbook Pro klavye detayıyla dikkat çekiyor!”

  1. ercell1963 dedi ki:

    2018 için neden programa almamışlar ?

  2. Anonim dedi ki:

    Apple demek pişmanlık demek!

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ağlamak istiyorum

" Yeni Macbook Pro klavye detayıyla dikkat çekiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Macbook Pro klavye detayıyla dikkat çekiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Macbook Pro klavye detayıyla dikkat çekiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "